Artykuły
Spotkanie z Głównym Architektem Miasta Krakowa
Połączenie tradycji i nowoczesności - nowa inwestycja we Wrocławiu zakończona
Architekt Maciej Konopka połączył historię z nowoczesnością. Część historyczna przywraca wygląd budynku z XIX wieku i zmienia jego funkcję na mieszkalną. Z kolei Modern to nowoczesna bryła z panoramicznym tarasem i widokiem na Ogród Botaniczny. Inwestycja zwraca uwagę również niezwykłymi wnętrzami zaprojektowanymi przez Jana Sikorę w dwóch stylach.
Dobry Wzór 2024: znamy laureatów konkursu
Instytut Wzornictwa Przemysłowego już po raz 31. wybrał najlepiej zaprojektowane produkty i usługi na polskim rynku. Jurorzy oceniali produkty zgłoszone w 23 kategoriach i podkategoriach. Łącznie jury konkursu przyznało 19 nagród, które trafiły do zdobywców godła Dobry Wzór oraz do laureatów nagród specjalnych.
Konkurs na projekt obiektu wielofunkcyjnego na terenie Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej
Obiekt ze względu na swoją lokalizację, łącząc w sobie funkcję sportowo-rekreacyjną oraz naukowo-wystawienniczą będzie stanowić niejako zwornik kompozycyjny i funkcjonalny pomiędzy terenami kampusu naukowo-edukacyjnego i Centrum Sportu Akademickiego Politechniki Gdańskiej, wraz z otaczającymi je zielonymi terenami rekreacyjnymi oraz miastem.
Metamorfoza restauracji Mercantel według pracowni Paulo Martins Arquitectura & Design
Międzynarodowy konkurs Unbuilt Award 2025
Międzynarodowy konkurs na projekt rewitalizacji miasta Wuxi
Adaptacja poddasza w funkcjonalne wnętrze w zabytkowej kamienicy
Adaptacja poddasza w funkcjonalne wnętrze może być dużym wyzwaniem. Taka przestrzeń zazwyczaj charakteryzuje się wieloma ograniczeniami. Celem renowacji poddasza w zabytkowej kamienicy było stworzenie nowej struktury bez naruszania istniejącej. Za realizację projektu odpowiedzialna jest pracownia Tisem.
Przegląd wydarzeń związanych z architekturą. Wystawa Twórczości Architektów "W drodze"
WspółKongres Kultury - debata „Architektura (nie)zrównoważona”
Czy tworzenie miast i budynków w Polsce, poddane potrzebom modernizacyjnym, zostało wyrzucone poza nawias kultury? Czy w sektorze publicznym w imię efektywności rynkowej porzucono etykę, innowacyjność i jakość? Na te pytania poznamy odpowiedzi podczas debaty zatytułowanej „Architektura (nie)zrównoważona”.
Zrównoważony rozwój w oświetleniu. Targi Światło i Targi Elektrotechnika 2025
Rosnąca świadomość na temat zmian klimatycznych, postępujące innowacje technologiczne, nowe wymogi prawne – wszystko to sprawia, że zrównoważony rozwój musi stać się standardem w branży oświetleniowej i elektrotechnicznej. Według międzynarodowych szacunków do 2030 roku branża LED może osiągnąć ponad 90 proc. udziału w globalnym rynku oświetleniowym[
Nowoczesne przestrzenie biurowe zintegrowane z naturą
Podczas tegorocznych targów Orgatec, które odbyły się w Kolonii w dniach 22–25 października, Grupa Kinnarps zaprezentowała holistyczną koncepcję przestrzeni biurowych - nowoczesne, ergonomiczne, zintegrowane z naturą miejsce pracy, które pozwoli każdemu na rozwój i efektywne wykorzystanie umiejętności
Spotkanie wokół książki „Architektura utracona”
Konkurs na odręczne szkice architektoniczne „Architektura i ruch”
Organizatorzy zapraszają do udziału w międzynarodowym konkursie pt. "Sketching Battle". Tematem wyzwania jest „Architektura i ruch”, a jego zadanie to stworzenie unikalnego odręcznego szkicu, który interpretuje dynamiczny związek między architekturą a ruchem - czy to poprzez perspektywę, abstrakcję czy rysunek techniczny.
Postmodernistyczne akcenty. Projekt pracowni Giant Design
«
»
«
»