Artykuły
Zrównoważony rozwój w oświetleniu. Targi Światło i Targi Elektrotechnika 2025
Rosnąca świadomość na temat zmian klimatycznych, postępujące innowacje technologiczne, nowe wymogi prawne – wszystko to sprawia, że zrównoważony rozwój musi stać się standardem w branży oświetleniowej i elektrotechnicznej. Według międzynarodowych szacunków do 2030 roku branża LED może osiągnąć ponad 90 proc. udziału w globalnym rynku oświetleniowym[
Spotkanie wokół książki „Architektura utracona”
Konkurs na odręczne szkice architektoniczne „Architektura i ruch”
Organizatorzy zapraszają do udziału w międzynarodowym konkursie pt. "Sketching Battle". Tematem wyzwania jest „Architektura i ruch”, a jego zadanie to stworzenie unikalnego odręcznego szkicu, który interpretuje dynamiczny związek między architekturą a ruchem - czy to poprzez perspektywę, abstrakcję czy rysunek techniczny.
Postmodernistyczne akcenty. Projekt pracowni Giant Design
Konkurs dla studentów na projekt szkoły w Afryce - INSPIRELI Kashitu
Międzynarodowy konkurs na projekty w odpowiedzi na upały w mieście - Concentrico
Zadanie polega na opracowaniu projektu wyspy klimatycznej (urban climate island), która zlokalizowana będzie w pobliżu jeziora w parku Filipa VI w Logroño. Koncepcja może obejmować różne struktury, nasadzenia drzew czy meble miejskie takie jak ławki, a także inne rozwiązania, które pomogą w walce z wysokimi temperaturami w mieście.
Odwiedziny w Pracowni Archigrest. Nowy cykl spotkań
W spotkaniu wezmą udział architekci pracowni Archigrest - Maciej Kaufman Marcin Maraszek. Biuro na swoim koncie ma wiele nagród, a w tym 3 Nagrody Architektoniczne Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, The European Prize for Urban Public Spaces (Europejska Nagroda dla Przestrzeni Publicznych) oraz Landezine International Landscape Award (Międzynarodowa Nagroda Krajobrazowa Landezine).
Dyskusja o komunikacji w architekturze
Polscy architekci powalczą o prestiżową nagrodę International Property Award
Projekty spod kreski pracowni architektonicznej Tremend zdobyły aż trzy nagrody w prestiżowym konkursie European Property Award 2024, zwyciężając w swoich kategoriach. Tym samym polscy architekci zakwalifikowali się do międzynarodowego etapu i już wkrótce powalczą o statuetkę International Property Award 2024.
Konkurs na projekt identyfikacji wizualnej dla marki porcelany
Organizatorzy liczą na oryginalne i ciekawe pomysły. Główna nagroda to 3 000 euro. Dodatkowo wybrani uczestnicy mogą otrzymać propozycję wynagrodzenia na zakup licencji na wykorzystanie pozostałych projektów. Konkurs ma charakter międzynarodowy i otwarty jest dla projektantów i kreatywnych twórców powyżej 18. roku życia. Udział w wyzwaniu jest bezpłatny.
Betonowy targ według pracowni Loftspace i Tiago Sousa Arquiteto
W malowniczej miejscowości Caminha w Portugalii powstał nowy targ. Projekt ten, zaprojektowany przez pracownie architektoniczne Loftspace i Tiago Sousa Arquiteto, nie tylko reinterpretuje podstawową funkcję targowiska, ale także harmonijnie integruje się z miejskim i naturalnym krajobrazem, wchodząc w dialog z nabrzeżem rzeki Minho.
Pokaz filmów wokół architektury socmodernistycznej
II konkurs na koncepcję wystawy Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na Westerplatte
Ponownie ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji projektowej wystawy Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 – Oddziału Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku na Westerplatte. W pierwszym konkursie nie wyłoniono zwycięskiego projektu. Przyznano w nim jedynie trzecią nagrodę. Otrzymała ją pracowni MAE Multimedia Art & Education.
Konkurs na projekt Centrum Technologii Medycznych Health Tech Synergy Hub (HTSH) Politechniki Wrocławskiej
HealthTech Synergy Hub (HTSH) to nowo powstałe centrum na Politechnice Wrocławskiej, które koordynuje działalność naukową i edukacyjną w prowadzonych na uczelni dziedzinach naukowych, promując współpracę między jednostkami naukowymi, biznesem i innymi instytucjami w dziedzinie rozwoju technologii medycznych.
Budownictwo przyszłości czyli wszystko o rdzeniu izolacyjnym QuadCore®
Efektem wieloletniej pracy zespołów badawczych marki Kingspan jest opracowanie najbardziej zaawansowanej jak dotąd technologii rdzenia izolacyjnego - QuadCore®. Rdzeń izolacyjny QuadCore® to rozwiązanie rodem z przyszłości budownictwa. Zastosowanie tej technologii zapewnia dobre samopoczucie użytkowników budynków oraz wpływa pozytywnie na zapotrzebowanie energetyczne budynku związane z jego chłodzeniem i ogrzewaniem a tym samym wspiera kondycję naszej planety
«
»
«
»