Artykuły
Modne schody do domu - jakie wybrać w 2025?
Schody modułowe zyskują coraz większą popularność wśród właścicieli domów, domków letniskowych czy ogródków działkowych. Użytkownicy cenią je przede wszystkim za estetyczny wygląd i kompaktowe wymiary. W 2025 r. zainteresowanie tego typu schodami będzie wciąż duże, dlatego jeśli szukasz najlepszego rozwiązania na nowoczesne i funkcjonalne schody systemowe, zapoznaj się z konkretnymi modelami z oferty firmy Dolle
Stoły Cascara - design inspirowany naturą
Zrównoważone projektowanie w Europie - Konkurs HFA Awards
Wśród poprzednich europejskich zwycięzców znalazły się przełomowe projekty architektury krajobrazu, takie jak projekt Urban Nature londyńskiego Muzeum Historii Naturalnej. Realizacja doceniona została za przywrócenie różnorodności biologicznej w mieście. Projekt został wyróżniony przez Fundację Holcim w 2023 roku.
XII edycja konkursu Kształtowanie Przestrzeni - „AktywAKCJA przestrzeni”
Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu. Ponadczasowa architektura i wrażliwość na potrzeby pacjentów
Najlepsze przykłady architektury pałacowej - okiem architekta
Pałace to nie tylko zabytki pełne historii i zdobień – to również majstersztyki inżynierii i projektowania, które fascynują swoją funkcjonalnością i harmonią kompozycji. Podczas wykładu Pawła Detki poznamy spojrzenie specjalisty na najciekawsze tego typu projekty i dowiemy się, co wyróżnia dobrą architekturę.
Monument na Cmentarzu Żydowskim. Projekt pracowni Archiworks
Monument upamiętniający masowe groby na Cmentarzu Żydowskim przy ul. Okopowej w Warszawie to wyjątkowy projekt autorstwa zespołu Archiworks, który współtworzą Karol Dzik, Krzysztof Matuszewski i Maciej Szpalerski. Zrealizowany w 2022 roku, stanowi symboliczne i emocjonalne miejsce pamięci, oddające hołd dziesiątkom tysięcy mieszkańców warszawskiego getta, którzy zmarli i zostali pochowani w tych masowych mogiłach w czasie II wojny światowej.
Biuro przyszłości w centrum Warszawy. Projekt BIT CREATIVE dla Bouygues Immobilier Polska
Wnętrze harmonijnie łączy elegancki design z praktycznymi rozwiązaniami, tworząc przestrzeń sprzyjającą zarówno pracy, jak i integracji zespołu. Biuro zostało bowiem zaprojektowane tak, aby spełniać różnorodne potrzeby pracowników i gości. Koncept ten odzwierciedla klarowny podział na strefy funkcjonalne.
Łódź Design Festival 2025 – zgłoś się i zaprezentuj!
Konkurs Fundacji Miesa van der Rohe i Creative Europe - EUmies Awards Young Talent 2025
EUmies Awards Young Talent 2025 promuje projekty dyplomowe, które łączą wiedzę i umiejętności zdobyte podczas studiów, z zakresu takich dziedzin jak sztuka, historia, estetyka, technologia i nauka. Choć większość projektów studenckich nie jest realizowana, ich znaczenie polega na refleksji nad współczesnymi wyzwaniami architektonicznymi i urbanistycznymi.
Wykład "Archi-feminizm od kuchni"
Czy wprowadzenie okna w kuchni i wyprowadzenie kuchni z mieszkania jest równie… feministyczne? Czy Margarete Schütte-Lihotzky i Barbara Brukalska umiały gotować? Jak przez lata zmieniały się architektoniczno-feministyczne postulaty przestrzenne dotyczące obowiązków domowych Na te i wiele innych pytania poznamy odpowiedzi podczas wykładu, który wygłoszą autorki z BAL Architektek.
Międzynarodowe Biennale Architektury Mugak/Euskadi 2025
Międzynarodowe Biennale Architektury Kraju Basków Mugak odbędzie się po raz piąty w październiku i listopadzie 2025 roku w trzech baskijskich stolicach: Bilbao, Donostia-San Sebastián oraz Vitoria-Gasteiz. Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni promującej innowacyjne podejście do architektury.
Modernizacja Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Większa przestrzeń, nowa wystawa, lepsza dostępność
Już wkrótce Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku przejdzie spektakularną modernizację, która zwiększy powierzchnię użytkową aż o 60%, otworzy wcześniej niedostępne piwnice i udostępni dodatkowe pomieszczenia dla zwiedzających. Nowa wystawa, skupiona na historii Polaków z Wolnego Miasta Gdańska i obronie poczty, połączy tradycję z nowoczesnością.
Wystawa V4+Central European Family Houses 2024
Każde ze stowarzyszeń architektonicznych, biorących udział w projekcie, dokonało wyboru czterech zrealizowanych obiektów, które najlepiej reprezentują współczesne trendy i unikalny charakter architektury jednorodzinnej w swoich krajach. Na wystawie zobaczymy kilkanaście projektów domów jednorodzinnych z takich państw jak: Czechy, Polska, Słowacja, Węgry, Słowenia i Rumunia.
Nowa siedziba ambasady RP w Berlinie. Projekt JEMS Architekci
Budynek ambasady RP w Berlinie zlokalizowany jest kilkaset metrów od Bramy Brandenburskiej, przy reprezentacyjnej alei Unter den Linden. Trakt jest jedną z głównych osi urbanistycznych stolicy Niemiec, pełni funkcję ważnego szlaku turystycznego w historycznej części miasta. W bliskim otoczeniu polskiego przedstawicielstwa znajdują się ambasady Stanów Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii i Węgier.
«
»
«
»