Deski tarasowe Cumaru – amazońskie słońce zaklęte w drewnie
W ofercie DLH Poland pojawiły się nowe deski tarasowe iDeck wykonane z drewna Cumaru, które wprowadzą do architektury ogrodu słoneczny akcent amazońskiej natury. Cumaru to piękne, niebywale trwałe i odporne drewno, dlatego cieszy się coraz większą popularnością przy wykańczaniu tarasów.
Taras stanowi dopełnienie zewnętrznej architektury budynku. Reprezentuje wysublimowane gusta domowników, dlatego warto zadbać o jego oryginalne wykończenie i sprawić, by przykuwał uwagę. Dzięki nowym deskom iDeck z południowoamerykańskiego drewna Cumaru dostępnym w ofercie DLH Poland, można nadać tarasowi niepowtarzalny wygląd, który zadowoli nawet największych koneserów egzotycznego surowca. Drewno Cumaru, zwane również orzechem brazylijskim, charakteryzuje się specyficznym usłojeniem i niepowtarzalną paletą barw. Składająca się z odcieni brązu, czerwieni i żółci kolorystyka przywodzi na myśl witalność bujnej, amazońskiej przyrody. Walorom estetycznym desek tarasowych Cumaru towarzyszą bogate zalety użytkowe, do których zaliczyć należy odporność, trwałość, stabilność i twardość. Nowe możliwości tworzenia innowatorskich stylizacji w połączeniu z wysoką użytecznością powodują, że materiał ten cieszy się rosnącą popularnością zarówno u klientów indywidualnych, jak i architektów oraz projektantów.
Południowoamerykański klimat na tarasie
Aranżacja tarasu w egzotycznym drewnie Cumaru, wprowadzi do architektury ogrodu wyjątkowy, południowoamerykański klimat. Deski Cumaru nadadzą tarasowi ekspresyjnego wyglądu i naturalnej głębi wyrazu, dzięki ciekawej strukturze usłojenia w kolorach ciepłych brązów, energetyzujących pomarańczy oraz słonecznych żółci. Złociste, podłużne linie, zarysowane na powierzchni drewna, przywodzą na myśl promienie amazońskiego słońca. Wyjątkowo dobrze prezentują się one w zestawieniu z nowoczesnymi, prostymi bryłami budynków oraz elementami z kamienia, stali i szkła. Wówczas taras wykonany z desek Cumaru będzie elementem żywo kontrastującym z chłodnymi, nowoczesnymi fasadami.
Drewno Cumaru wykreuje ciepłą atmosferę nie tylko poprzez oddziaływanie swymi walorami na zmysł wzroku, ale również dotyku. Utrzymuje ono względnie stałą temperaturę, co sprawia, że w tej kwestii wypada lepiej niż płytki ceramiczne, które wychładzają się w nocy i nagrzewają w dzień. Drewno Cumaru występuje w egzotycznym klimacie, dzięki czemu posiada jednorodne i zrównoważone przyrosty-słoje. Z tego powodu jest wyjątkowo stabilne. Wytrzymałość surowca na duże wahania temperatur oraz zmiany wilgotności sprawia, że bardzo dobrze wpisuje się w polskie warunki klimatyczne.
- Drewno Cumaru bogate jest w różnorodne olejki oraz naturalne substancje bakterio- i grzybobójcze, przez co jest odporne na działanie grzybów i nie wymaga dodatkowej impregnacji. W celu zachowania jego wyjątkowego wyglądu i naturalnej barwy zaleca się jednak olejowanie – mówi Paweł Sędek, Szef Produktu w DLH Poland.
Naturalna różnorodność
Deski tarasowe iDeck z drewna Cumaru dostępne są w dwóch profilach. W zależności od indywidualnych upodobań i oczekiwanych rezultatów architektonicznych, można wybrać wersję CLASSIC lub iCLIP. Profil CLASSIC, z jednostronnym ryflowaniem i o wymiarach 21x145x2150-5190 mm, posiada właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu bardzo dobrze sprawdza się, np. jako wykończenie stopni tarasowych. Ryflowanie przyczynia się do zwiększenia odpływu wody, co w konsekwencji wpływa na przedłużenie żywotności tarasu. Natomiast iCLIP to deski o gładkiej powierzchni i o wymiarach 22x120x2150-5190mm. Profile o uwydatnionej, unikalnej strukturze usłojenia pozwalają projektować powierzchnie o jednolitej fakturze i nowoczesnym wyglądzie. Dostępne w ofercie firmy DLH Poland profile różnią się między sobą również sposobem montażu, który może być wykonany na wkręty lub na klipsy.
Deska Cumaru DLH Poland
-) profil Classic wymiar 21x145 mm – cena od 37,00 zł brutto/mb
-) profil iClip wymiar 22x120 mm – cena od 34,00 zł brutto/mb
wraz z całym systemem montażu (legary i wkręty)
Producent: DLH Poland www.dlh-poland.com >>
Data publikacji: 27.02.2012
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»