Konkurs na realizacje artystyczne do 14. edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL
KONKURS: 14. edycja Przeglądu Sztuki SURVIVAL
termin nadsyłania zgłoszeń: 31 marca
hasło: Warsztat pracy
miejsce: hala Fabryki Automatów Tokarskich (FAT HACO), ul. Grabiszyńska 281, Wrocław
24 – 28 czerwca 2016
Po raz 14. odbędzie się we Wrocławiu Przegląd Sztuki SURVIVAL – jeden z największych przeglądów sztuki w przestrzeni publicznej w Polsce. Fundacja ART TRANSPARENT zaprasza artystów wszystkich dyscyplin sztuk wizualnych do wzięcia udziału w konkursie na realizacje artystyczne do 14. edycji Przeglądu.
Przegląd Sztuki SURVIVAL jest realizowanym od 14 lat interdyscyplinarnym wydarzeniem artystycznym, prezentującym sztukę współczesną w nietypowych przestrzeniach Wrocławia.
W 2016 roku Przegląd Sztuki SURVIVAL odbędzie się pod hasłem „Warsztat pracy” w jednej z zabytkowych hal Fabryki Automatów Tokarskich (FAT), wybudowanej w 1934 roku. W tym roku mamy więc do czynienia z sytuacją nietypową – SURVIVAL, który przez ostatnie lata odbywał się w opuszczonych miejscach, w tym roku wkracza w przestrzeń aktywną, podporządkowaną trybowi pracy i regulaminom BHP. Mimo że wybrana hala została wyłączona z użytku, znajduje się w centrum działającej fabryki automatów tokarskich, w otoczeniu czynnych i tętniących życiem hal produkcyjnych.
Idea 14. edycji SURVIVALU będzie związana z tematem szeroko rozumianej pracy, a także z towarzyszącymi temu pojęciu zagadnieniami, takimi jak przemysł, produkcja czy technologia. Hasło tegorocznej edycji – związek frazeologiczny „warsztat pracy” – może odnosić się zarówno do miejsca wykonywania pracy, jak i do specyficznych technik i narzędzi używanych w danym zawodzie. Dlatego tematyka tegorocznego Przeglądu krążyć będzie wokół haseł, takich jak: metodyka pracy, rzemiosło, dyscyplina, jakość, precyzja, proces, czy też warsztat i jego tajniki.
Fabryczny charakter przestrzeni FATU stanowić będzie inspirację zarówno dla artystów, jak i kuratorów Przeglądu, a także umożliwi zapoczątkowanie debaty m.in. na temat zmian zachodzących w przemyśle na przestrzeni wieków i wpływu tych zmian na społeczeństwo oraz rozwoju kultury i sztuki w erze poprzemysłowej.
Więcej informacji:
Data publikacji: 15.02.2016
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»