Konkurs: Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego
Celem konkursu na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Śląskiego jest m.in. promocja realizacji urbanistycznych i architektonicznych kształtujących przestrzeń publiczną, przeciwdziałanie degradacji przestrzeni otwartej i zurbanizowanej, podnoszenie świadomości mieszkańców w zakresie kształtowania przestrzeni oraz poprawa wizerunku województwa i wzrost jego konkurencyjności. Konkurs organizowany jest pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Architektów Polskich Oddział Katowice i Towarzystwem Urbanistów Polskich Oddział Katowice.
Termin zgłoszeń do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2017 został przedłużony do 14 czerwca
Termin zgłoszeń do konkursu Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2017 został przedłużony do 14 czerwca
Do udziału w konkursie można zgłaszać realizacje z terenu województwa śląskiego, które zostały zakończone w ubiegłym roku kalendarzowym. Warunki konkursu dostępne są na stronie internetowej województwa śląskiego npp.slaskie.pl.
Jury spośród realizacji spełniających warunki formalne nominuje najlepsze do otrzymania odpowiednich nagród, a następnie spośród nominowanych realizacji wybierze laureatów. Nagrody finansowe przyznaje Zarząd Województwa Śląskiego na podstawie werdyktu jury. Łączna pula nagród wynosi 60 000 zł, przy czym o podziale środków w ramach przewidzianej puli decyduje jury.
Oceny dokonają także internauci w trakcie specjalnego plebiscytu publiczności organizowanego na stronie województwa, a realizacji, która otrzyma największą liczbę głosów w plebiscycie internetowym, zostanie przyznana specjalna nagroda internautów.
Nominowane i wyróżnione realizacje zostaną zgłoszone do ogólnopolskiej edycji konkursu Towarzystwa Urbanistów Polskich.
Termin zgłoszeń upływa 31 maja br. przedłużony do 14 czerwca. Laureatów konkursu poznamy w październiku. Głosowanie internautów trwać będzie, jak co roku, przez cały sierpień.
W zeszłorocznej 17 edycji konkursu o nagrody walczyły 43 zgłoszenia z 30 gmin.
Grand Prix otrzymało Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach wraz z zagospodarowaniem terenu, jako dopełnienie osi kultury utworzonej na zrewitalizowanych terenach po byłej Kopalni Węgla Kamiennego „Katowice”.
Szczegóły na stronie sarp.katowice.pl.
Data publikacji: 8.06.2017
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»