Artykuły

Debata: Socmodernizm. Zmora czy przebudzenie?

Debata: Socmodernizm. Zmora czy przebudzenie? Organizatorzy zapraszają na debatę otwierającą program towarzyszący do wystawy „Socmodernizm. Architektura w Europie Środkowej czasu zimnej wojny”. Goścmi spotkania będą prof. Małgorzata Omilanowska, Piotr Sarzyński, dr Łukasz Galusek oraz Bartosz Paturej.

więcej

Konkurs architektoniczno-rzeźbiarski na opracowanie projektu pomnika Bolesława Chrobrego

Konkurs architektoniczno-rzeźbiarski na opracowanie projektu pomnika Bolesława Chrobrego Gmina Miejska Głogów ogłosiła konkurs architektoniczno-rzeźbiarski na opracowanie projektu pomnika Bolesława Chrobrego wraz z koncepcją zagospodarowania otoczenia pomnika. Konkurs jest jednoetapowy i prowadzony jest w procedurze konkursu ograniczonego. Łączna pula nagród wynosi 20 000 zł.

więcej

Architektura ludowa. Cykliczne spotkania wokół architektury

Architektura ludowa. Cykliczne spotkania wokół architektury Międzynarodowe Centrum Kultury w Krakowie zaprasza na pięciodniowy bezpłatny plener architektoniczny dla dorosłych i młodzieży od 16 roku życia. Wydarzenie towarzyszy nowej wystawie „Socmodernizm. Architektura w Europie Środowej czasu zimnej wojny” prezentowanej w MCK w Krakowie.

więcej

Wystawa Dom dla kultury, Nicolas Grospierre

Wystawa Dom dla kultury, Nicolas Grospierre Tematyka wystawy skupia się na podobieństwach między budynkami kibuców i kołchozów. Wystawa towarzyszy wydanemu w 2022 roku Photobookowi A House for Culture (Dom dla kultury) Nicolasa Grospierre’a zawiera 139 fotografii Nicolasa Grospierre’a powstałych na terenie Izraela, Litwy, Łotwy i Estonii.

więcej

Międzynarodowy konkurs na projekt graficzny

Nowa wystawa w Muzeum Architektury - „Maria Michałowska. Na końcu tej drogi być może znajdę lustro” Muzeum Architektury we Wrocławiu zaprasza na nową wystawę pt. „Maria Michałowska. Na końcu tej drogi być może znajdę lustro” poświęconą twórczości jednej z najważniejszych przedstawicielek środowiska wrocławskiej awangardy.

więcej

6. edycja konkursu Muzeum Emocji

6. edycja konkursu Muzeum Emocji Wystartowała już szósta edycja międzynarodowego wyzwania projektowego pt. "Museum of Emotions". Pula nagród tym razem wynosi 10 000 euro. Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Nie są wymagane żadne kwalifikacje zawodowe. Propozycje projektów mogą być opracowywane indywidualnie lub przez zespoły.

więcej

Showroom jak biblioteka. Projekt Team Value

Showroom jak biblioteka. Projekt Team Value Team Value stworzył artystyczny salon wystawowy o powierzchni 3000 metrów kwadratowych. Główną inspiracją dla projektu był motyw biblioteki. Architekci postawili na koncepcję "biblioteki materiałów", w której zamiast książek, można obejrzeć produkty firmy.

więcej

II edycja konkursu Program Pracowni i Co-workingu w Aptece Designu

II edycja konkursu Program Pracowni i Co-workingu w Aptece Designu Zaproszenie kierowane jest do środowiska projektantów, którzy poszukują atrakcyjnej przestrzeni do pracy i miejsca, w którym mogą współpracować z innymi twórcami. Nabór realizowany jest w trybie konkursowym podzielonym na dwa etapy: analiza przesyłanych zgłoszeń oraz prezentacja kandydatów i ich projektów.

więcej

Międzynarodowy konkurs Garden of knowledge

Międzynarodowy konkurs Garden of knowledge Zadanie polega na opracowaniu projektu dla Almo Collegio Borromeo w Pawii we Włoszech. Dziekan Collegio postanowił przebudować i udostępnić miastu Pavia rozległy teren zielony. Dawniej obsadzony ogrodami warzywnymi i sadami, dziś opuszczony i zaniedbany. Inwestycja wymaga nowego, przemyślanego i ciekawego projektu.

więcej

Konkurs na projekt zagospodarowania terenu dla Osiedla Piekary w Legnicy

Konkurs na projekt zagospodarowania terenu dla Osiedla Piekary w Legnicy Ogłoszono konkurs urbanistyczno-architektoniczny na zagospodarowanie terenu jednostki D w Legnicy. Konkurs jest otwarty i jednoetapowy. Organizatorem jest Prezydent Miasta Legnica. Łączna pula nagród wynosi 35 000 zł.

więcej

Projekt Puinn Hotel

Projekt Puinn Hotel Po wejściu do lobby hotelu Puinn gości wita duża recepcja wykonana z jednego kawałka czerwonego kamienia naturalnego. Czerwony kolor jest metaforą wulkanicznej lawy. Naturalne nacięcia wzdłuż krawędzi odzwierciedlają cechy erozji brzegu morza. Pokoje zaprojektowano w różnych stylach. W hotelu znajdziemy pokoje w stylu wabi-sabi, koncentrujące się na prostocie i nostalgii.

więcej

III Kongres „Rzeźba wszędzie?”

III Kongres „Rzeźba wszędzie?” Organizatorzy zapraszają na III kongres „Rzeźba wszędzie?”. W programie liczne dyskusje i spotkania. Prelekcje realizowane będą w takich panelach jak "Pomnik - zbędny balast czy unikalne źródło wiedzy", "Edukacja dla /przez architekturę i rzeźbę", "Zamieszkiwanie. Przestrzeń miejska, przyroda, sztuka, aktywizm".

więcej

14. edycja Stypendium Twórczego SARP Oddział Kraków im. prof. Bohdana Lisowskiego

14. edycja Stypendium Twórczego SARP Oddział Kraków im. prof. Bohdana Lisowskiego Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków zaprasza studentów Wydziałów Architektury krakowskich uczelni wyższych, rozpoczynających II stopień studiów, do udziału w konkursie o przyznanie Stypendium Twórczego SARP Oddział Kraków im. prof. Bohdana Lisowskiego. To już 14. edycja wydarzenia.

więcej

Spotkanie z Ewą Kuryłowicz wokół książki "Ludzki wymiar architektury"

Spotkanie z Ewą Kuryłowicz wokół książki Ludzki wymiar architektury W swojej książce Ewa Kuryłowicz, podejmuje istotny temat relacji między teorią a praktyką projektowania i postrzeganiem człowieka przez architektów. Dzieli się swoim wieloletnim doświadczeniem architektki – naukowczyni i architektki – praktyczki. Wykazuje, jak ważne są znajomość i zastosowanie teorii architektury dla pracy architektów i architektek, a także obecność tego tematu w debatach – publicznej i środowiskowej.

więcej

«
»
«
»