Artykuły

Polska pracownia z wyróżnieniem w międzynarodowym konkursie architektonicznym na Muzeum Nikoli Tesli w Belgradzie!

Polska pracownia z wyróżnieniem w międzynarodowym konkursie architektonicznym na Muzeum Nikoli Tesli w Belgradzie! Uznana polska pracownia architektoniczna WXCA zdobyła wyróżnienie w międzynarodowym konkursie architektoniczno-urbanistycznym na nową siedzibę Muzeum Nikoli Tesli w zabytkowej fabryce Milana Vapy w Belgradzie. W koncepcji polskich architektów industrialna przestrzeń oraz materia XX-wiecznej fabryki stają się współnarratorem opowieści o wielkim wynalazcy.

więcej

Zrównoważona Urbanistyka - Stypendium Sustainable Urbanism 2025

Zrównoważona Urbanistyka - Stypendium Sustainable Urbanism 2025 Europejska Akademia Kultury ogłosiła możliwość ubiegania się o pełne stypendium na czwartą edycję kursu "Sustainable Healthy Cities: Building for the Future". Program, realizowany we współpracy z Kellogg College na Uniwersytecie Oksfordzkim oraz The King’s Foundation, skupia się na projektowaniu zdrowszych i bardziej zrównoważonych miast przyszłości.

więcej

Nabór na warsztaty „Z drewna i gliny. Naturalne materiały dla architektury przyszłości”

Nabór na warsztaty „Z drewna i gliny. Naturalne materiały dla architektury przyszłości” Trwa nabór na warsztaty polsko-norweskie dla studentów i studentek architektury pt. "Z drewna i gliny. Naturalne materiały dla architektury przyszłości", które odbędą się 3–7 marca 2025 roku we Wrocławiu. Uczestnicy będą pracować nad projektem schronienia z materiałów z odzysku. Program obejmuje także sesje seminaryjne i wycieczkę do Karpacza.

więcej

Dom w harmonii z naturą – nowoczesna rezydencja pod Warszawą

Dom w harmonii z naturą – nowoczesna rezydencja pod Warszawą Dom, który łączy ponadczasową elegancję z funkcjonalnością codziennego życia. To projekt nowoczesnej rezydencji pod Warszawą według pracowni Anna Adamowicz Art Design Studio. Realizacja wyróżnia się harmonijnym połączeniem światła, naturalnych materiałów i przemyślanej architektury.

więcej

O projektowaniu szkła w rozmowie z Edytą Barańską, właścicielką pracowni Barańska Design

O projektowaniu szkła w rozmowie z Edytą Barańską, właścicielką pracowni Barańska Design O swojej fascynacji szkłem, drodze zawodowej i współpracy ze znanymi markami hotelowymi – opowiada Edyta Barańska, artystka, projektantka szkła, właścicielka pracowni Barańska Design. Pracownia specjalizuje się w tworzeniu unikatowych elementów wyposażenia wnętrz i dekoracji wykorzystujących szkło artystyczne.

więcej

Projekt Białobrzeskiego Centrum Kultury „Białe Brzegi”

Projekt Białobrzeskiego Centrum Kultury „Białe Brzegi” W Polsce w ostatnich latach obserwujemy dynamiczny rozwój infrastruktury kulturalnej, szczególnie w postaci nowoczesnych domów kultury. Coraz więcej samorządów i instytucji inwestuje w tego typu obiekty, by odpowiedzieć na potrzeby lokalnych społeczności. Cieszy na pewno fakt, że gro z tych realizacji zachwyca nie tylko funkcjonalnością, lecz także nietuzinkową architekturą.

więcej

Nabór projektów na Biennale Architektury i Krajobrazu w Wersalu 2025

Nabór projektów na Biennale Architektury i Krajobrazu w Wersalu 2025 Biennale Architektury i Krajobrazu (Biennale d'architecture et de paysage d'Île de France) to jedno z najważniejszych wydarzeń architektonicznych we Francji. Jego trzecia edycja potrwa od maja do lipca. Organizatorzy ogłosili otwarty nabór projektów na innowacyjne rozwiązania architektoniczne, które zostaną zaprezentowane podczas Biennale.

więcej

Konkurs dla architektów i studentów Aerogel Architecture Awards 2025

Konkurs dla architektów i studentów Aerogel Architecture Awards 2025 Ogłoszono kolejną edycję międzynarodowego wyzwania Aerogel Architecture Awards 2025! W konkursie nagradzane są najlepsze realizacje i projekty koncepcyjne wykorzystujące aerogel w architekturze, budownictwie, renowacji i konserwacji zabytków.

więcej

Italian Design Day 2025. Wystawa „Mater ceramica, materia viva e presente”

Italian Design Day 2025. Wystawa „Mater ceramica, materia viva e presente” Ambasada Włoch, Włoski Instytut Kultury oraz Agencja ICE i Confindustria Ceramica zapraszają na dzień poświęcony ceramice pod hasłem „Ceramika. Design dla lepszego życia”. Częścią wydarzenia będzie otwarcie wystawy pt. „Mater ceramica, materia viva e presente”.

więcej

Oryginalna inwestycja mieszkaniowa Campus F.03

Oryginalna inwestycja mieszkaniowa Campus F.03 Campus F.03 to ciekawy projekt mieszkaniowy, który powstał z myślą o studentach z Uniwersytetu w Aveiro w Portugalii. Autorem realizacji jest biuro architektoniczne GRAU.ZERO Arquitectura, które zadbało o harmonijną integrację budynku z istniejącą strukturą urbanistyczną.

więcej

Konferencja architektoniczna pt. Architektura Wyzwań. Nowy Europejski Bauhaus. Budowanie Wspólnoty

Konferencja architektoniczna pt. Architektura Wyzwań. Nowy Europejski Bauhaus. Budowanie Wspólnoty Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie oraz Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki z siedzibą w Warszawie zapraszają na III Międzynarodową Konferencję Naukową pt.: Architektura Wyzwań. Nowy Europejski Bauhaus – Budowanie Wspólnoty.

więcej

Guest Experience w hotelach. W tych obiektach gości nie męczy hałas

Guest Experience w hotelach. W tych obiektach gości nie męczy hałas Cena, zdjęcia i lokalizacja to tylko kilka powodów tego, czy dany hotel będzie chętnie wybierany przez turystów. Ważne jest to, co goście przeżyją w hotelu. Wszystkie elementy składają się na ogólną ocenę, czyli rosnącą siłę Guest Experience. Jak sprawić by doświadczeń nie popsuła zła akustyka? W tych hotelach zadbano o komfort gości, także ten akustyczny

więcej

Nowy Port w Bydgoszczy. Nowy kwartał miasta nad rzeką od BBGK Architekci

Nowy Port w Bydgoszczy. Nowy kwartał miasta nad rzeką od BBGK Architekci W centrum Bydgoszczy powstaje nowy fragment miasta usytuowany nad samą Brdą. Poprzemysłowy kwartał na terenie po słynnej fabryce Befany przechodzi aktualnie przemianę w nowoczesną przestrzeń miejską, której filar stanowią pochodzące z XIX w. i zachowane do dzisiejszego dnia, odrestaurowane obiekty pofabryczne. Razem z nową zabudową mieszkaniową zaplanowano program przestrzeni publicznych z miejską, zieloną aleją, pasażem pieszym, skwerami i bulwarem nad rzeką.

więcej

Międzynarodowy konkurs Lumen Prize 2025

Międzynarodowy konkurs Lumen Prize 2025 Ogłoszono międzynarodowy konkurs Lumen Prize 2025, który wyróżnia najciekawsze prace artystyczne stworzone przy użyciu technologii. Wyzwanie kierowane jest do artystów i twórców z całego świata. Jedną z kategorii konkursowych jest "Fashion & Design", do której można przesyłać również projekty architektoniczne oraz projekty z zakresu wzornictwa przemysłowego.

więcej

Beton ma swój urok. Realizacja pracowni Multiprojectus

Beton ma swój urok. Realizacja pracowni Multiprojectus Współczesna architektura przemysłowa coraz częściej udowadnia, że funkcjonalność może współistnieć z estetyką. Doskonałym przykładem takiego podejścia jest realizacja pracowni Multiprojectus. Obiekt wyróżnia się nowoczesną koncepcją konstrukcji przemysłowej, w której beton nie tylko dominuje, ale wręcz definiuje charakter budynku. Kompleks składa się z dwóch autonomicznych brył o różnych wysokościach, pełniących odmienne funkcje

więcej

«
»
«
»