Startuje Brick Award 2015
Najlepsza, polska architektura ceramiczna – rusza druga edycja konkursu Brick Award
3 listopada ruszyła druga, polska odsłona konkursu architektonicznego Brick Award. Obiekty powstałe po styczniu 2013 roku i z wykorzystaniem materiałów ceramicznych będzie można zgłaszać do 15 lutego 2015 roku. Najlepsze prace, poza wyróżnieniem w edycji polskiej, przyznawanym przez znakomite grono jury, otrzymają nominację do międzynarodowego etapu konkursu. Wyłącznym organizatorem Brick Award 2015 jest firma Wienerberger, największy na świecie producent cegieł ceramicznych i lider w sprzedaży dachówek ceramicznych w Europie.
Międzynarodowa nagroda Brick Award dla najlepszych obiektów architektonicznych wybudowanych z materiałów ceramicznych, przyznawana jest od 10 lat. Dzięki zainteresowaniu środowiska i poziomowi prezentowanych prac zyskała już prestiż i uznanie architektów na całym świecie. W 2013 roku po raz pierwszy odbyła się polska odsłona konkursu. Statuetkę polskiej edycji Brick Award wręczono m.in. Krzysztofowi Ingardenowi oraz Jackowi Ewý za Małopolski Ogród Sztuki, Kazimierzowi Łatakowi i Piotrowi Lewickiemu za budynek mieszkalny we Wrocławiu (ul. Grabiszyńska/Inżynierska), a także Ryszardowi Jurkowskiemu za renowację Muzeum Armii Krajowej w Krakowie. Dwa ostatnie obiekty zostały docenione również w międzynarodowej odsłonie konkursu i znalazły się w dystrybuowanym na całym świecie albumie Brick’14.
Brick Award 2015 – terminy, kategorie, nagrody
Do konkursu Brick Award 2015 można przesyłać zgłoszenia od 3 listopada 2014 do 15 lutego 2015. Szanse na zwycięstwo mają innowacyjne, oryginalne rozwiązania architektoniczne, które w swojej konstrukcji zawierają materiały ceramiczne.
Gotowe budynki można zgłaszać w pięciu kategoriach:
• Dom jednorodzinny
• Budynek użyteczności publicznej
• Dom wielorodzinny (budownictwo wielomieszkaniowe)
• Renowacja/Adaptacja/Przebudowa/Rekonstrukcja
• Specjalne/niestandardowe zastosowanie
Laureaci z tych kategorii otrzymają statuetkę Brick Award 2015 oraz nominację do międzynarodowej edycji.
Dodatkowo, z myślą o ciekawych obiektach, które na razie pozostają tylko w formie projektu, a także o studentach architektury została stworzona szósta kategoria Projekt bez realizacji, w której po raz pierwszy zostaną przyznane dwie nagrody. Pierwsza z nich powędruje do architekta, który zgłosi projekt z wykorzystaniem ceramicznych rozwiązań, a druga do studentki lub studenta, którzy mogą zgłaszać również projekty przygotowywane w ramach studiów. Nagrodą dla najlepszego adepta architektury jest płatny, dwumiesięczny staż w uznanej pracowni| Are Stiasny/Wacławek.
Brick Award 2015 – kryteria
Do konkursu Brick Award 2015 można zgłaszać obiekty wybudowane po 1 stycznia 2013 roku i projekty przygotowane po tej dacie. Budynki w znaczącej części muszą być wykonane z produktów ceramicznych (cegieł konstrukcyjnych, klinkierowych, dachówek), jednak użycie produktów Wienerberger nie jest warunkiem udziału w konkursie.
Strona konkursu: brickaward.pl
Data publikacji: 6.11.2014
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»