Futurystyczne krzesła biurowe stworzone przez nastolatków
Znamy wyniki konkursu projektowego „Krzesło Przyszłości”. Uczniowie szkół średnich zaprezentowali swoją wizję i oczekiwania co do perfekcyjnego biura przyszłości.
Pierwsze miejsce zajęła praca Ziemowita Brewczyńskiego z Zespołu Szkół nr 4 w Jaśle, który zaproponował m.in. sterowanie krzesłem za pomocą interfejsu dotykowego. Przedstawił też propozycje wykorzystania siedziska i możliwość rozbudowy o dodatkowe moduły, znacząco zwiększające funkcjonalność krzesła.
- Pana Ziemowita nagrodziliśmy za całościowe patrzenie na produkt, nie tylko przez pryzmat jego wyglądu, ale przede wszystkim zastosowania i funkcjonalności – mówi Sylwester Oleszek, członek jury konkursu z Grupy Nowy Styl - Uczeń wykazał się też dużymi umiejętnościami projektowania. Zastosowane przez niego techniki cyfrowej obróbki obrazu, a mianowicie: wirtualnego modelowania 3D, zaawansowanego renderingu, jak również utworzenie spójnej kompozycji graficznej, sprawiły, że projekt prezentuje się efektownie i profesjonalnie.
Ziemowit Brewczyński
Aleksandra Machnik
Dawid Wiktor
Kolejne miejsca i wyróżnienia w konkursie zdobyły prace Dawida Wiktora (Zespół Szkół Energetycznych w Krakowie), Aleksandry Machnik (ZSO w Krośnie) i Natalii Rachwał (Technikum nr 6 im. Jana Sas Zubrzyckiego w Krośnie).
- Młodzi projektanci łatwo wyczuli, czego oczekuje dzisiejszy użytkownik krzesła. Prace wpisują się w światowe trendy dzisiejszego wzornictwa. Nawiązania do organicznych kształtów, wykorzystanie najnowszych dostępnych technologii - to rzeczy, które często odnajdujemy w nowoczesnych biurach i nad którymi pracujemy w naszych zakładach - mówi Kamil Głowiński, menadżer produktu w Grupie Nowy Styl.
Anita Mikołajczyk
Jakub Wróbel
Małgorzata Wójcik
Zgodnie z wymaganiami konkursu, uczestnicy mieli nie tylko stworzyć projekt, ale też opisać koncepcję produktu: materiały, z jakich jest zbudowany, posiadane funkcjonalności i jego przeznaczenie. W ten sposób organizatorzy - Grupa Nowy Styl, PWSZ w Krośnie i IBS Poland - chcieli uczulić przyszłych projektantów na to, jak złożonym procesem jest projektowanie produktu.
Klaudia Kustroń
Konkurs promował też nowe studia inżynierskie „Projektowanie i wytwarzanie w środowisku wirtualnym”, które w październiku zostaną uruchomione w PWSZ w Krośnie. Studia będą kształcić do pracy w biurach konstrukcyjnych, działach projektowych, konstrukcyjnych i technologicznych. Studenci będą się uczyć pracy w najnowszych technologiach projektowania wirtualnego i systemów PLM (3DExperience/ Dassault Systemes) i trenować te umiejętności na stażach w zakładach Grupy Nowy Styl.
Prace konkursowe można zobaczyć na www.krzesloprzyszlosci.pl
Natalia Rachwał
Patryk Wojtowicz
Wioletta Muszyńska
Data publikacji: 2.06.2016
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»