Wiedza podstawą udanej współpracy. Raport ze szkoleń SuperWykonawcy ROCKWOOL
Stałe podnoszenie kompetencji, wymiana fachowych wskazówek, wsparcie marketingowe. To główne korzyści, które zyskują uczestnicy Klubu Wykonawców ROCKWOOL. Jakie doświadczenia wynieśli ci, którzy odbyli już programowe szkolenia?
Matematyka, która się opłaca
Premierowe szkolenia odbyły się w Cigacicach i w Krakowie już w grudniu zeszłego roku. Zgodnie z zaplanowanym programem kursu, uczestnikom w pierwszej kolejności przekazana została solidna podstawa teoretyczna. Prezentacje przygotowane przez doświadczonych ekspertów wyjaśniały słuchaczom zagadnienia związane z techniką ocieplania budynków. Wśród tematów znalazły się więc między innymi kwestie izolowania ścian dwuwarstwowych, trójwarstwowych oraz poddaszy. Przyszli SuperWykonawcy zgłębili tajniki efektywności energetycznej budynku – przede wszystkim - sposobów na jej mierzenie i efektywną poprawę – Ocieplanie budynków wymaga szeregu umiejętności – przede wszystkim praktycznych, ale nie tylko. Warto np. znać zależności grubości i rodzajów materiałów od oferowanych przez nie parametrów i idących za nimi oszczędności na rachunkach za prąd. To matematyka, którą opłaca się znać podczas rozmów z inwestorami. Lepiej przekonać klienta, żeby zastosował skuteczniejszy materiał – tak, aby zimą za ogrzewanie zapłacił 400 zł, a nie 800 – mówi Krzysztof Juraczyk, SuperWykonawca ROCKWOOL.
Dobra praktyka
Poza niezbędną podstawą teoretyczną, każdy z uczestników mógł naocznie zapoznać się także z kluczowymi właściwościami skalnej wełny mineralnej – niepalnością, trwałością, właściwościami akustycznymi oraz paroprzepuszczalnością. W tym celu przedstawiono krótkie demonstracje, obrazujące cechy wełny. – Skalna wełna mineralna to materiał, który w porównaniu z innymi produktami izolacyjnymi, oferuje szereg korzyści funkcjonalnych. Uczestnicy mogli np. przekonać się na żywo, jak materiał zachowuje się w obliczu ognia czy pary wodnej – dodaje Marcin Barwiński, ekspert marki ROCKWOOL. Kluczowym punktem programu szkolenia był z kolei warsztat praktyczny. Pod czujnym okiem trenerów uczestnicy otrzymali możliwość samodzielnego zamontowania ocieplenia na ścianie zewnętrznej budynku. Kluczem do sukcesu jest nie tylko wiedza na temat samego materiału, ale również praktyczna znajomość technologii w jakiej wykonuje się docieplenie. – Montaż płyt z wełny mineralnej nie jest prostą układanką. Aby rezultat był zadowalający, należy zadbać o wszystkie szczegóły – tłumaczą Jarosław Lesiakowski i Monika Gajewczyk, uczestnicy szkolenia – Część praktyczna kursu była rozbudowana. Wszystkie niuanse teoretyczne miały realne przełożenie na to, co trzeba wykonać podczas codziennej pracy. Prowadzimy własną firmę budowlaną, dlatego większość zagadnień była nam raczej znana. Pewne rzeczy przydało się jednak sobie przypomnieć i nieco podszlifować – wymiana doświadczeń z innymi wykonawcami zawsze stanowi ku temu świetną okazję – dodają.
Dołącz do SuperWykonawców
Kto może przystąpić do Klubu? Skierowany jest on przede wszystkim do wszystkich fachowców zajmujących się pracami dociepleniowymi budynków mieszkalnych, głownie domów jednorodzinnych. Gdzie zainteresowani powinni skierować pierwsze kroki? Formularze zgłoszeniowe znajdują się we wszystkich hurtowniach budowlanych oraz punktach dystrybucji materiałów firmy, a także na stronie www.super-wykonawca.pl.
Szkolenia SuperWykonawcy prowadzone są ponadto w ramach trwającego właśnie MEGA RoadShow. W tym roku szczególnie warto odwiedzić Mobilne Centrum Szkoleniowe – uczestnicy będą mogli pod bacznym okiem ekspertów w praktyce sprawdzić jak montuje się skalną wełną na ścianach czy poddaszu.
Na szkolenia można się także zapisywać online – wystarczy zalogować się na stronie www.super-wykonawca.pl. Uczestnicy zyskują w ten sposób dostęp do platformy, na której mogą swobodnie wymieniać doświadczenia oraz rejestrować się na szkolenia. Za edukacją iść musi dowód nabycia umiejętności. Potwierdzeniem nabytych kwalifikacji oraz doświadczenia w zakresie ocieplania skalną wełną jest ważny przez 24 miesiące certyfikat. Uzyskać go można po uprzedniej weryfikacji wykonania izolacji dla minimum dwóch obiektów.
Pierwsi uczestnicy przystępują obecnie do procesu certyfikacyjnego, podczas którego wykonują oni ocieplenie dwóch obiektów z zastosowaniem mineralnej wełny skalnej ROCKWOOL. – Udział w programie to korzyść dla wszystkich. Współpraca oparta na podnoszeniu i potwierdzeniu nabytych kwalifikacji ma zagwarantować wzrost atrakcyjności fachowych wykonawców na rynku zleceń. Rynku, dodajmy, dość konkurencyjnym. – podsumowuje Marcin Barwiński.
Data publikacji: 28.05.2014
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»