Portugalski uniwersalizm - projekt Fábio Ferreira Neves
Czy da się wtopić nowoczesne budownictwo w klasyczną, podmiejską zabudowę? Projekt pracowni Fábio Ferreira Neves udowadnia, że jest to możliwe. Efekty pracy architektów pokazują, że kreatywne myślenie pozwala stworzyć zachwycające miejsca i rezydencje.
Podstawą projektu są białe, minimalistyczne przestrzenie. Jasna elewacja połączona z czerwoną cegłą i drewnianymi dodatkami sprawia, że obiekt idealnie komponuje się z resztą domów w okolicy. Podobieństwo jest jednak złudzeniem, bo plan, rozkład pomieszczeń, ogród i wnętrza są zupełnie inne.
Wnętrze utrzymane jest w minimalistycznym i nowoczesnym stylu. Architekci zrezygnowali z niepotrzebnych dodatków. Podobnie jak z zewnątrz również w środku postawiono na biel. Ukryte szafki i schowki potęgują wrażenie minimalizmu, a biały kolor optycznie powiększa przestrzeń. Zamiast ornamentów ozdobą są dyskretne betonowe wykończenia.
Rozkład budynków pozwolił na stworzenie prywatnego ogrodu bez potrzeby stawiania ogrodzenia. Z kolei dzięki obudowaniu drzew na tarasie zrezygnowano z kompromisów na rzecz spójnego połączenia natury z architekturą. Domownicy mają do dyspozycji zarówno zieleń jak i duży, wygodny taras. W zaciszu minimalistycznego patio znalazło się też miejsce na mały, podświetlany basen.
Projekt został odznaczony honorowym wyróżnieniem w konkursie Global Future Design Awards 2019 organizowanym przez APR.
Informacje o projekcie:
Pracownia: Fábio Ferreira Neves
Architekt: Fábio Ferreira Neves
Lokalizacja: Aldeia do Meco, Portugalia
fot. mat. konkursowe Global Future Design Awards 2019, APR
Data publikacji: 26.06.2019
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»