Bukova Forest – przepiękna willa w sercu Magdalenki
Bukova Forest to nowoczesna, podmiejska willa, która znajduje się na leśnej działce w sercu Magdalenki, przy ulicy Bukowej. To nowy projekt warszawskiej pracowni architektonicznej 81.waw.pl. Klarowny podział bryły sprawia, że doskonale wpisuje się ona w okolicę i tkankę leśną, tworząc idealny dom dla rodziny 2+3.
Biała tynkowana rama na drewnianych ścianach
Bukova Forest to przepiękna willa o powierzchni użytkowej około 400 m2, która nie przytłacza działki i okolicy. Bryła domu z zewnętrz jest wyraźnie podzielona na dwie części, przez co sprawia wrażenie czystej i nowoczesnej. Parter w pełni obłożny został deską z modrzewia syberyjskiego, a piętro to biała tynkowana elewacja z wykorzystaniem wyżej wspomnianej deski w pasach międzyokiennych.
Parter od frontu to monolityczna ściana z ukrytą bramą garażową. Od zachodniej strony głównego ogrodu to w pełni przeszklona elewacja, która otwiera się na otocznie i działkę. Podobnie jak bryła piętra, ta również została ujęta w białą ramę.
Piętro od frontu to w pełni przeszklona ściana ujęta w białą ramę, która przechodzi narożnie w południową elewację. Wnęka okienna została dodatkowo podkreślona taką samą deską jak parter domu.
Na parterze jacuzzi, sauna i siłownia
Parter został podzielony na dwie części - garaż wraz z pomieszczeniami technicznymi oraz część dzienną. Te dwie funkcje połączone są zlokalizowanym w centralnej części domu holem z klatką schodową. Nad schodami umieszczony jest świetlik, który dodatkowo doświetla centralną część willi.
Część dzienna znajduje się od zachodniej strony działki. Mamy do niej dostęp z holu głównego poprzez szerokie, reprezentacyjne przejście. Stanowi ją jedna przestrzeń, w której umieszczono kuchnię ze spiżarnią, jadalnię oraz salon z całą szklaną ścianą od strony zachodniej – dzięki czemu w pełni otwiera się na działkę leśną.
Warto zwrócić uwagę na rozwiązanie, jakim jest dwukondygnacyjny salon. Dzięki temu część dzienna nabiera dodatkowej przestrzeni i oddechu. Specjalnie zaprojektowane górne okno na ścianie południowej z zewnątrz wygląda jak część piętra, a tak naprawdę stanowi doświetlenie części dziennej – mówi Rafał Grudziąż, architekt z pracowni 81.waw.pl.
Sam salon z przeszkleniami otwiera się na trzy strony świata: wschód, południe i zachód. To idealne rozwiązanie, bo mimo iż działka znajduje się w gęstym lesie, to część dzienna będzie bardzo dobrze doświetlona i jasna.
Interesującym rozwiązaniem jest zlokalizowanie na parterze siłowni oraz sauny z bezpośrednim wyjściem do jacuzzi, które ukryte jest w centralnej części, z jedną przeszkloną ścianą łączącą się optycznie z salonem i częścią dzienną. W tym domu zaplanowaliśmy każdą wolną przestrzeń, aby spełniała marzenia i oczekiwania mieszkańców – dodaje Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt pracowni 81.waw.pl.
Główne wejście do domu zostało zlokalizowane po prawej stronie, w centralnej części parteru. Jest kompletnie niewidoczne od strony ulicy.
Z głównym wejściem w osi domu, ale od południowej elewacji, znajduje się miejsce na wspomniane zewnętrzne jacuzzi, zlokalizowane pod zadaszeniem i niewidoczne od strony ulicy. Z trzech stron otoczone jest przeszkleniami, dzięki czemu z wnętrza domu mamy kontakt z miejscem relaksu. Będąc na zewnątrz mamy bezpośrednią styczność z otoczeniem, bo jedna ściana to południowa krawędź lasu. To doskonały pomysł na domowe spa, w którym można odpocząć po ciężkim dniu - uzupełnia Anna Paszkowska-Grudziąż, architekt pracowni 81.waw.pl.
Pietro z 5 pokojami
Na piętrze zlokalizowanych jest 5 pokoi, gdzie można bez problemu znaleźć wygodne miejsce na gabinet lub dodatkowe pomieszczenie.
Sypialnia główna, wraz z niezależną garderobą i łazienką, znajduje się od zachodniej części i ma niesamowity widok na las. Oba pomieszczenia mają w pełni przeszkloną jedną ścianę.
Dwa pokoje znajdują się w centralnej części i mają okna na południową stronę, a dwa kolejne, wraz ze wspólną łazienką, otwierają się na wschodnią cześć działki.
Data publikacji: 10.12.2022
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»