Projekty Yearning to Breathe - Biophilic Design
Zadanie międzynarodowego wyzwania projektowego Yearning To Breathe polegało na opracowaniu koncepcji domu zgodnego z ideą "Biophilic Design". Trzecie miejsce w konkursie zajęła Polka - Julia Sielska!
Celem konkursu było poznanie uzdrawiającego potencjału projektowania inspirowanego naturą. - Badania pokazują, że nawet krótki kontakt z naturą przynosi korzyści lecznicze dla ludzkiej psychiki. Naturalne elementy w miastach są koniecznością. (...) Dom musi być strukturą, która może "ODDYCHAĆ" - przekonują organizatorzy.
Według słownika słowo biofilny odnosi się do pojęcia z zakresu chemii i biologii - pierwiastki biofilne wchodzą w skład organizmów żywych i są niezbędne dla ich normalnego rozwoju. Na świecie coraz bardziej popularna staje się idea "Biophilic Design" czyli koncepcja projektowania nawiązująca do terminu biofilii. Edward O. Wilson, jeden z twórców współczesnej socjobiologii, definiuje ją jako "zasadniczą siłę ludzkiej uwagi na życie i procesy życiowe".
Pierwsze miejsce w konkursie zajął Andres J. Mora ze Stanów Zjednoczonych za projekt "Biophilic Eye".
Drugie miejsce przyznano zespołowi w składzie Yasyfina Widyarini, Alfira Kurniawati i Shafira Izzatunnisa z Indonezji za koncepcję "Beeophile, Reconnecting Urban Dwellers With Nature".
Trecie miejsce w konkursie zajęła Julia Sielska z Polski za swój projekt o nazwie "Habitat Symbiosis".
Wyniki konkursu
Yearning to Breathe 2022
I miejsce
Biophilic Eye
Andres J. Mora
II miejsce
Beeophile, Reconnecting Urban Dwellers With Nature
Yasyfina Widyarini, Alfira Kurniawati, Shafira Izzatunnisa
III miejsce
Habitat Symbiosis
Julia Sielska
Więcej na stronie konkursu.
Źródło: ARCHIOL, Yearning to Breathe 2022
Data publikacji: 19.07.2023
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»