Nadchodzące wystawy czasowe w Muzeum Warszawy. Znamy program!
Muzeum Warszawy ogłosiło jesienny program wystaw i wydarzeń. Już niebawem w Muzeum będzie można oglądać trzy nowe wystawy: "Jak powraca las Sayama Ghosha", "Niewidoczne. Historie warszawskich służących", "Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia".
Jak zwykle ekspozycje wzgobacą wydarzenia towarzyszące, a w tym ciekawe wykłady i spotkania. Poniżej przedstawiamy szczegóły na temat nowych wydarzeń. O aktualnych wystawach prezentowanych w Muzeum Warszawy pisaliśmy tutaj.
Jak powraca las Sayama Ghosha – w nowej Galerii Rynek 30 w siedzibie głównej Muzeum Warszawy / 22.09.2021 – 30.01.202
Jak powraca las to opowieść o unikalnym eksperymencie, który trwa nieprzerwanie od 60 lat: w Puszczy Kampinoskiej udało się odtworzyć leśną biosferę na wyjątkową skalę. W dobie kryzysu klimatycznego takie działania pokazują możliwość radykalnej ekologicznej zmiany i warto przyglądać się im również z perspektywy sztuki, co czyni urodzony w Kalkucie Sayam Ghosh. Wystawie towarzyszyć będą oprowadzania, warsztaty, wykłady i wycieczki. Galeria Rynek 30 będzie polem działań młodych twórców i twórczyń: artystek i artystów, ale też kuratorek i kuratorów, podejmujących w twórczości tematy aktualne i istotne dla społeczności miasta. Wejście w kamienicy nr 32 przy Rynku Starego Miasta
Niewidoczne. Historie warszawskich służących - w siedzibie głównej Muzeum Warszawy / 17.11.2021 – 20.03.2022
Służące. Pracownice domowe, które przez dekady funkcjonowały na zapleczu mieszczańskiejcodzienności Warszawy. Te „do wszystkiego”, najchętniej zatrudniane w średniozamożnych domach.Przedstawimy standardy ich pracy i zakres obowiązków, relacje między służbą a „państwem”, warunki mieszkania, życie prywatne. Projekt, na który składa się także obszerna publikacja, sięga do czasów współczesnych i stawia pytania dotyczące pracy domowej dzisiaj. Wystawie towarzyszyć będzie program filmowy, debaty i oprowadzania, a także publikacja pod redakcją Zofii Rojek, kuratorki wystawy. Zaproszone badaczki i badacze zaprezentują różne perspektywy i poszerzone spojrzenie.Uzupełni je niezwykle bogaty materiał ilustracyjny.
Rzeczy do zabawy. Edward Manitius i jego wytwórnia – w Muzeum Warszawskiej Pragi / 1.12 – 20.03.2022
W wytwórni zabawek na Pradze od lat 20. XX wieku produkowano niezwykłe przedmioty. Projektowane przez Edwarda Manitusa wielofunkcyjne, kreatywne zabawki, pomoce szkolne i gadżety reklamowe dla firm wyróżniały się innowacyjnością i jakością wykonania. Do dziś zachwycają drewniane zwierzęta, będące jednocześnie opakowaniami czy pobudzające wyobraźnię układanki. Wystawa będzie pierwszą prezentacją największej w Polsce kolekcji dzieł i pamiątek po wytwórni Edwarda Manitiusa. Ekspozycji towarzyszyć będzie zróżnicowany program wydarzeń, spotkań, warsztatów i działań edukacyjnych
Źródło: Muzeum Warszawy
Data publikacji: 1.09.2021
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»