Pompa ciepła z możliwością zdalnego sterowania za pomocą aplikacji
Nowa pompa ciepła powietrze/woda marki Junkers - Supraeco A SAO-2 – oferuje niezwykle wysoką efektywność w każdym z czterech dostępnych wariantów mocy. Urządzenie jest wyposażone w opcję komunikacji przez Internet i można je obsługiwać za pomocą smartfona lub tabletu. Duński Urząd ds. Energetyki uznał Supraeco A SAO-2 za najefektywniejszą na rynku pompę ciepła powietrze/woda.
Junkers oferuje nową pompę ciepła Supraeco A SAO-2 w czterech wariantach mocy (6, 8, 11 i 14 kW), co sprawia, że jest ona idealna do uniwersalnego stosowania w domach jednorodzinnych i bliźniakach. Nowa pompa w każdym z wariantów osiąga współczynnik efektywności (COP) powyżej 4. Supraeco A SAO-2 o mocy 11 kW ma roczny współczynnik efektywności energetycznej aż 4,84 i z jednej kilowatogodziny energii elektrycznej potrafi wytworzyć w ciągu roku średnio prawie 5 kilowatogodzin energii cieplnej. W porównaniu do poprzedniego modelu efektywność pompy zwiększyła się o 11%.
Według Duńskiego Urzędu ds. Energetyki jest to najefektywniejsza na rynku pompa ciepła powietrze/woda, co potwierdza badanie, w którym przetestowano 54 różne pompy ciepła 10 marek.
Nowa pompa ciepła marki Junkers osiąga tak wysoką efektywność dzięki sprężarce z regulacją prędkości obrotowej - urządzenie dostarcza zawsze tylko tyle energii, ile jest aktualnie potrzebne. Maksymalna temperatura zasilania w obiegu grzewczym w trybie pracy pompy ciepła wynosi standardowo do 60 stopni Celsjusza. Supraeco A SAO-2 umożliwia także aktywne chłodzenie pomieszczeń.
Zdalna obsługa za pomocą aplikacji
Supraeco A SAO-2 to pierwsza linia pomp ciepła Junkers wyposażona w opcję komunikacji przez Internet. Urządzenie wyposażone jest w zintegrowany moduł sieciowy, dzięki czemu można je komfortowo obsługiwać za pomocą smartfona lub tabletu. Aplikacja Junkers Home do obsługi pomp ciepła zapewnia posiadaczom domów i mieszkań bezpieczny i wygodny dostęp do wszystkich ustawień systemu grzewczego. Wracając z pracy do domu, użytkownik może podwyższyć temperaturę w pomieszczeniach, a przebywając na urlopie - sprawdzić status działania pompy. Zdalnie można także ustawić temperaturę podgrzewania wody. W przypadku zakłóceń działania, na urządzeniu mobilnym wyświetla się komunikat, który użytkownik może przesłać serwisantowi. Aplikacja Junkers Home do obsługi pomp ciepła jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem iOS, a wkrótce będą z niej mogli korzystać także użytkownicy urządzeń z systemem Android.
Cztery warianty jednostki wewnętrznej
Do nowej pompy ciepła Junkers dostępne są cztery różne jednostki wewnętrzne: wisząca jednostka do stosowania w nowym budownictwie (Supraeco A SAO-2 ACE) jest wyposażona w elektryczny dogrzewacz, który w razie potrzeby zapewnia dostawy ciepła i ciepłej wody. Wisząca jednostka do stosowania w przypadku modernizacji (Supraeco A SAO-2 ACB) jest przystosowana do trybu biwalentnego i można ją zintegrować z posiadanym już urządzeniem grzewczym. Stojący moduł kompaktowy z zasobnikiem ciepłej wody użytkowej można opcjonalnie połączyć także z instalacją solarną (SAO-2 ACM lub SAO-2 ACM-solar). Supraeco A SAO-2 to także jedna z pierwszych na rynku pomp ciepła powietrze/woda dostępna w wersji monoblok z zewnętrzną jednostką modulującą. W tym wariancie wewnątrz budynku instalowane są tylko przewody zasilania i powrotu obiegu grzewczego.
Data publikacji: 28.01.2016
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»