Mała łazienka – kilka zasad, o których trzeba pamiętać
W związku z tym w naszej głowie powstaje wiele pytań. Jak zmieścić w niej wannę i prysznic, a może zdecydować się tylko na jedno? A jeśli tak to na co? Czy pralka powinna znaleźć się w łazience, a może znajdzie się dla niej miejsce w innym pomieszczeniu dzięki czemu zyskamy także upragnioną przestrzeń. Jaką umywalkę i toaletę wybrać? Jak rozplanować wnętrze?
Niestety większość z odpowiedzi na te pytania jest w dużej mierze uzależnione od specyfiki pomieszczenia, ale kilka prawd pozostaje uniwersalnych. Przeczytaj poniższą listę i sprawdź czy w możesz zastosować niektóre z tych porad w swojej łazience.
1. Prysznic zajmuje mniej miejsca niż wanna. Wystarczy spojrzeć na wymiary i nietrudno domyśleć się, że montując w łazience kabinę prysznicową ( np. kwadratową) zaoszczędzimy miejsce. Do tego warto zainteresować się nowościami proponowanymi np. przez markę Sea-Horse. Kabiny FOLDEX to kabiny z serii FRESH LINE, które są Twoim sprzymierzeńcem w walce o maksymalną przestrzeń we wnętrzu łazienki. Co ją wyróżnia? Podstawowe atuty tej kabiny to składane drzwi, dzięki którym zyskujesz mnóstwo miejsca, gdy nie korzystasz z kabiny, system podwójnego unoszenia drzwi, który został specjalnie zaprojektowany aby ułatwić montaż kabiny bezpośrednio na płytkach podłogowych oraz zawiasy zlicowane ze szkłem po stronie wewnętrznej znacznie ułatwiające utrzymanie kabiny w nienagannej czystości. To wszystko sprawia, że można śmiało powiedzieć iż kabina FOLDEX została przemyślana i zaprojektowana właśnie dla posiadaczy małych łazienek. Więcej na http://metalhurt.com.pl/bk122-foldex/
2. Jeśli masz taką możliwość przenieś pralkę np. do kuchni.Wszystko zależy od dostępnych warunków. Jeśli masz możliwość przeniesienia pralki do kuchni i zależy Ci na maksymalnej powierzchni w łazience, zrób to! Jeśli jednak nie jest to możliwe bo np. kuchnia także nie jest dużym pomieszczeniem, radzimy zastanowić się nad zakupem węższej pralki. Pamiętaj także o tym, żeby rozważyć zabudowanie/schowanie pralki w szafce (wysokim regale). Zyskujesz w ten sposób mnóstwo miejsca do magazynowania drobiazgów i rzeczy jak np. chemia gospodarcza i ręczniki. W innym przypadku miejsce nad pralką zazwyczaj okazuje się niewykorzystane.
3. Wybierz umywalkę nablatową bądź w komplecie z szafkąTa sama zasada obowiązuje przy wybieraniu umywalki. Jeśli zdecydujesz się na taką z postumentem lub półpostumentem prawdopodobnie przestrzeń pod nią pozostanie niewykorzystana, a jest to świetne miejsce na przechowywanie np. chemii gospodarczej.
4. Schowków nigdy za wiele!To główna zasada, która powinna przyświecać posiadaczom małych łazienek. Staraj się nie dopuścić do powstania niewykorzystanych przestrzeni podczas planowania układu pomieszczenia. Miejsca takie jak: przestrzeń nad pralką, pod umywalką czy nad toaletą to wręcz naturalne miejsca na magazynowanie niezbędnych przedmiotów. Chcesz aby łazienka zawsze wyglądała czysto i jak prosto z designerskiego magazynu o wnętrzach? Postaraj się zapewnić miejsce dla większości przedmiotów codziennego użytku np. codziennych kosmetyków. Brak na blatach i półkach małych przedmiotów różnej jak szczoteczki do zębów, pasty, kremy, żele itp. tworzy uporządkowane wnętrze. Pamiętaj także o tym, że odkładanie kosmetyków na swoje miejsce musi być w miarę naturalne i niekłopotliwe – inaczej nie unikniesz bałaganu.
5. Dbaj o łatwość sprzątania. Duże, płaskie powierzchnie takie jak drzwi kabiny prysznicowej bądź blaty szafki to Twój sprzymierzeniec w utrzymaniu czystości w pomieszczeniu. Uwagi z poprzedniego punktu też mają tu niemałe znaczenie. Zastanów się tylko o ile łatwiej jest przetrzeć blat przy umywalce jeśli nie ma na nim setek kosmetyków, które trzeba podnieść i przestawić. Nawet uporządkowanie ich w różnego rodzaju otwartych pojemnikach i koszykach znacznie pomaga w sprzątaniu.
Mamy nadzieję, że powyższe rady okażą się dla Ciebie pomocne. Przypomnij sobie o nich podczas planowania kolejnego remontu a z pewnością korzystanie z łazienki po nim będzie dużo przyjemniejsze.
Data publikacji: 15.03.2016
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»