Zimowe nowości Profim
Com
Wraz z początkiem roku firma wprowadziła do oferty kolekcję multifunkcjonalnych sklejkowych krzeseł konferencyjnych Com, które znajdzie swoje miejsce w przestrzeniach dynamicznych, wymagających częstych zmian aranżacji – nawet kilka razy dziennie – takich jak sale spotkań czy audytoria. Autorem designu jest Paul Brooks, który stworzył już wcześniej dla Profim kolekcje MyTurn, Nu, SoftBox oraz Zoo..
Com
Com
Com
Mnogość funkcji i sposobów zastosowań (np. możliwość łączenia w rzędy, opcja zamocowania blatu do pisania, numerowania siedzisk i rzędów, sztaplowanie po zakończeniu spotkania) sprawia, że jest to mebel wielofunkcyjny, dający się szybko i łatwo dopasować w zależności od potrzeb.
Com sprawdzi się też w zastosowaniach mniej oficjalnych, jak np. w biurowej kantynie, stołówce, poczekalni w centrum medycznym.
Com
Com
Com to krzesło wyróżniające się nowoczesnym designem i dopracowaną geometrią kubełka siedziska. Prostota formy, wysokie walory estetyczne, dyskretna elegancja, harmonijne połączenie elementów oraz brak widocznych mocowań i śrub – to kluczowe zalety tego projektu. Jednocześnie zadbano o to, aby krzesło pozostało na dobrym poziomie cenowym, co ważne jest w projektach o ograniczonym budżecie.
Com
Com
Com
W kolekcji dostępnych jest kilka rodzajów stelaża (na czterech nogach, płozie klasycznej i odwróconej, płozie zamkniętej z metalowego pręta) oraz trzy kształty kubełka – okrągły, kanciasty i kształt z zaznaczonym wcięciem. Cztery opcje wykończenia kubełków (wersja sklejki bądź opcje tapicerowane) dają wiele możliwości konfiguracji – w zależności od potrzeb i miejsca zastosowania tego krzesła. Kubełek może występować w różnorodnych wariantach – sklejki lakierowanej, wyłożonej okleiną naturalną bądź odpornym na zarysowania laminatem HPL.
Softbox
Kilka z istniejących kolekcji firma zaproponowała zupełnie w nowych odsłonach, dzięki czemu meble zyskały nową funkcjonalność. Softbox projektu Paula Brooksa został wyposażony w akustyczne ekrany umożliwiające wydzielenie przestrzeni do spotkań, co często jest pomocne w dużych, wielofunkcyjnych pomieszczeniach.
Softbox
Klasyczne i eleganckie fotele MyTurn dzięki wersji z pełnym podłokietnikiem w całości tapicerowanym, zyskały nowy, intrygujący i oryginalny wygląd. Ten zabieg wymiany „biurowych” aluminiowych podłokietników na pełne sprawił, że fotel nabrał łagodniejszego, mniej oficjalnego charakteru. Może z powodzeniem służyć do pracy lub relaksu w domowym zaciszu.
MyTurn
MyTurn
MyTurn
MyTurn
MyTurn
Nowa odsłona znanych i lubianych fotelików Nu w wersji na drewnianych nogach to propozycja zarówno dla miejsc oficjalnych, jak i tych przeznaczonych na relaks. W ofercie dostępna jest wersja z małym lub z dużym kubełkiem.
Nu
Nu
Nu
Nu
Nu
Nu
O Projektancie:
Paul Brooks już jako student Ravensbourne College of Design w Anglii interesował się projektowaniem krzeseł, a studia podyplomowe na Royal College of Art w Londynie, ukończył z tytułem magistra w dziedzinie projektowania mebli. Z uczelnią Ravensbourne College pozostał w bliskim kontakcie przez 10 lat pracując jako wykładowca wizytujący.
W 1983 rozpoczął współpracę z profesorem wzornictwa meblowego Rogal College Robertem Heritage'em (CBE), w jego pracowni w Londynie. Dwa lata później dołączył do zespołu Stephen Hall Consultancy, gdzie zajmował się projektowaniem mebli i oświetlenia. W 1990 roku rozpoczął pracę w Wielkiej Brytanii jako samodzielny projektant, zajmując się głównie projektami mebli biurowych.
Od 2006 roku pracuje we własnym studio w Kehl w Niemczech, a mieszka zaraz za granicą z Francją – w Strasburgu. Paul Brooks Design, jako zespół specjalistów w zakresie wzornictwa biurowego, tworzy świadome rozwiązania projektowe dla firm produkujących meble oraz ich dostawców zarówno w Europie, jak i w Stanach Zjednoczonych. Ich produkty otrzymały międzynarodowe nagrody w dziedzinie wzornictwa, takie jak IF Design, Red Dot Award. W 2008 roku Paul Brooks został wybrany „Projektantem Roku Wielkiej Brytanii” w konkursie „MIX design awards” w Londynie.
Dla Profim zaprojektował kolekcje: MyTurn Sofa, MyTurn, Nu – nagrodzoną Top Design Award 2015, Nu Spin, SoftBox - nagrodzoną Top Design Award 2016, Com i Zoo – kolekcję uhonorowaną wyróżnieniem w konkursach Red Dot Award 2015 oraz German Design Award 2017.
Nu
Nu
By zwiększyć komfort użytkowników podczas spotkań i negocjacji, kolekcję Wyspa (design: ITO Design) uzupełniono o stoliki oraz ścianki, na których można zamocować telewizor. W połączeniu elementy kolekcji tworzą wielofunkcyjną, wydzieloną przestrzeń, idealnie wpasowaną w większą całość.
Wyspa
O Projektancie:
Od 1987 roku ITO Design wprowadza innowacje w zakresie projektowania, technologii i rozwoju produktu dla klientów na całym świecie w różnych branżach. Od końca lat 90. XX wieku szczególnie ważnym obszarem działalności firmy jest tworzenie nowoczesnego otoczenia biurowego. Sfera ta pozostaje jedną z kluczowych dziedzin zainteresowania zespołu, z wyraźnym ukierunkowaniem na innowacyjne krzesła i fotele biurowe.
Studio ITO Design, mające siedzibę w Norymberdze w Niemczech oraz w Cham w Szwajcarii, to międzynarodowy zespół projektantów, którzy innowacje i zrównoważoną funkcjonalność uznają za podstawowe cechy swoich produktów.
Dla Profim Studio ITO Design zaprojektowało kolekcje Xenon i Xenon Net – nagrodzone Diamentem Meblarstwa 2014 i Top Design Award 2014, LightUp – kolekcję nagrodzoną Top Design Award 2015, Wyspa – kolekcję uhonorowaną nagrodą Red Dot Award 2015 oraz najnowsze kolekcje Violle i Mickey.
O Profim:
Jeden z czołowych producentów siedzisk biurowych w Europie, oferujący fotele i krzesła obrotowe, krzesła konferencyjne oraz meble soft seating. Dzisiejsza pozycja Profim jest efektem wieloletniej systematycznej pracy i ciągłego rozwoju, gdzie od ponad 25 lat tworzone są produkty odpowiadające najwyższym standardom pod względem ergonomii, jakości i wzornictwa. Portfolio firmy to dziesiątki oryginalnych kolekcji zaprojektowanych przez grupę cenionych projektantów, m.in. ITO Design, Paula Brooksa, Christophe’a Pillet.
Data publikacji: 14.02.2017
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»