Z czego najlepiej zbudować energooszczędny dom?
Dlaczego warto budować energooszczędne domy?
Czy domy energooszczędne są droższe w budowie od zwykłych budynków?
Jaki materiał na ściany jest najcieplejszy?
Z czego najlepiej zbudować energooszczędny dom?
Energooszczędność się opłaca - naszym portfelom i naturze. Szacuje się, że aż 70% rocznych wydatków eksploatacyjnych w domach mieszkalnych pochłaniają koszty związane z jego ogrzaniem. A budując dom energooszczędnym możemy mieć średnio o 50% mniejsze rachunki za ogrzewanie! A przy tym chronimy naturalne zasoby naszej planety, bo ograniczamy emisję dwutlenku węgla do atmosfery.
Czy domy energooszczędne są droższe w budowie od zwykłych budynków?
Domy energooszczędne to budynki zbudowane z wysokiej klasy materiałów. Za jakość zawsze trzeba płacić trochę więcej. Jednak każdy może postawić na energooszczędne rozwiązania będące w zasięgu jego możliwości, trzeba tylko myśleć dalekowzrocznie. Na etapie budowy zapłacimy więcej, zwróci nam się to jednak w trakcie wieloletniego użytkowania domu: będziemy mniej płacić za ogrzewanie, czy chłodzenie domu.
Jaki materiał na ściany jest najcieplejszy?
Beton komórkowy to jeden z najcieplejszych materiałów murowych. Jego znaczna porowatość powoduje, że stawia bardzo duży opór na drodze ucieczki ciepła przez ścianę. Ściany z betonu komórkowego charakteryzują się dużą bezwładnością cieplną, czyli proces przekazywania ciepła z jednej strony ściany na drugą jest bardzo powolny – czterokrotnie dłuższy niż w tradycyjnych materiałach izolacyjnych.
Z czego najlepiej zbudować energooszczędny dom?
Najcieplejszym materiałem dedykowanym na ściany jednowarstwowe są bloczki Ytong Energo+, które spełniają najwyższe wymagania termiczne przy wytrzymałości na ściskanie 2 N/mm2. Dostępne są w dwóch grubościach: 36,5 i 48 cm. Elementy o grubości 36,5 cm pozwalają wznosić mury, które bez dodatkowej izolacji spełniają aktualne normy cieplne dla budynków mieszkalnych. Natomiast Ytong Energo+ o grubości 48 cm nie wymagają ocieplenia nawet przy budowie domów energooszczędnych, gdzie współczynnik przenikania ciepła U musi być mniejszy lub równy 0,20 [W/(m2K)]. Ściana jednowarstwowa z bloczka Ytong Energo+ o grubości 48 cm osiąga bardzo niski współczynnik U=0,17 W/m2K.
Ściana jednowarstwowa Ytong Energo +
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o budowie energooszczędnego domu zobacz poniższy film:
Data publikacji: 9.01.2020
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»