Pompy Wilo-Stratos mają już gotowe zamienniki!
Nie sztuką jest tylko wprowadzenie nowych, lepszych urządzeń, ale sztuką jest zaproponowanie nowej oferty tak, aby była kompatybilna do poprzedniej, czyli umożliwiała instalatorom komfortową wymianę np. starych pomp na nowe, energooszczędniejsze, o szerszych funkcjach i polach zastosowania.
Marka Wilo odpowiada na potrzeby rynku i wprowadza nowe zamienniki do pomp Wilo-Stratos.
Obecnie wycofywany typoszereg pomp Wilo-Stratos komfortowo można zamienić na:
• uniwersalne pompy Wilo-Yonos MAXO lub
• systemowe pompy Wilo-Stratos MAXO
Dlaczego nowe zamienniki?
18 lat po wprowadzeniu do sprzedaży pomp Stratos (w 2001 roku), Wilo po wnikliwych analizach rynku przygotowało dwa modele bezdławnicowych (mokrobieżnych) energooszczędnych pomp obiegowych, które z końcem roku w pełni zastąpią znane i oferowane przez lata pompy z typoszeregu Stratos.
Przygotowanie dwóch modeli pomp jest odpowiedzią na potrzeby rynku i zaawansowania instalacji sanitarnych, w których nasze pompy są stosowane. Tym samym dla nieskomplikowanych układów grzewczych, chłodniczych i ciepłej wody użytkowej przygotowane zostały pompy Wilo-Yonos MAXO.
Wilo-Yonos MAXO – bezpośredni zamiennik dla pompy Wilo-Stratos bez dodatkowego modułu IF
Wilo-Yonos MAXO to uniwersalna pompa o najwyższej sprawności pracy o szerokim zakresie aplikacji i zastosowań. Niepodważalną zaletą nowej rodziny pomp jest wyjątkowo szeroki przedział temperatury przetłaczanego medium od -20° do 110°C oraz wytrzymałość na temperaturę otoczenia od -20° do 40°C. Ta innowacyjna cecha, do tej pory nieosiągalna w porównywalnych typoszeregach sprawia, że pompa Wilo-Yonos MAXO jest uniwersalnym rozwiązaniem do każdej aplikacji. Doskonale sprawdzą się zarówno w domach wielorodzinnych czy budynkach mieszkalnych, ale też w nieruchomościach komercyjnych, obiektach użyteczności publicznej, szpitalach, szkołach, urzędach oraz przemyśle.
Wilo-Yonos MAXO to uniwersalna pompa o najwyższej sprawności pracy o szerokim zakresie aplikacji i zastosowań. Niepodważalną zaletą nowej rodziny pomp jest wyjątkowo szeroki przedział temperatury przetłaczanego medium od -20° do 110°C oraz wytrzymałość na temperaturę otoczenia od -20° do 40°C. Ta innowacyjna cecha, do tej pory nieosiągalna w porównywalnych typoszeregach sprawia, że pompa Wilo-Yonos MAXO jest uniwersalnym rozwiązaniem do każdej aplikacji. Doskonale sprawdzą się zarówno w domach wielorodzinnych czy budynkach mieszkalnych, ale też w nieruchomościach komercyjnych, obiektach użyteczności publicznej, szpitalach, szkołach, urzędach oraz przemyśle.
Szeroki zakres zastosowań Wilo-Yonos MAXO, przy temperaturze medium od -20°C do 110°C, wyróżnia tę pompę na tle porównywalnych pomp innych producentów
Dopuszczalne przetłaczane medium to woda grzewcza lub mieszanki woda/glikol o maksymalnym stężeniu 1:1 (w przypadku domieszek glikolu należy skorygować dane dotyczące wydatku pompy odpowiednio do podwyższonej lepkości). Tak więc pompa ta sprawdzi się we wszelkiego rodzaju wodnych instalacjach grzewczych, instalacjach klimatyzacyjnych oraz przemysłowych, czy instalacjach cyrkulacyjnych.
Pompy Wilo-Yonos MAXO charakteryzuje najwyższy stopień sprawności dzięki technologii ECM
• EEI ≤0,20;
• minimalny pobór mocy 5 W.
Wyposażone są w intuicyjny interfejs z możliwością ustawienia trzech trybów regulacji:
• Δp-c (regulacja wg stałej różnicy ciśnień),
• Δp-v (regulacja wg zmiennej różnicy ciśnień),
• 3-biegi stałej prędkości obrotowej.
Wilo-Stratos MAXO – bezpośredni zamiennik dla pompy Wilo-Stratos
W przypadku budynków wyposażonych w nadrzędny system monitoringu, sterowania i zarządzania pracą systemów HVAC, przygotowane zostały pompy o rozbudowanych możliwościach diagnostyki i komunikacji – Wilo-Stratos MAXO. Są to inteligentne bezdławnicowe pompy obiegowe z przyłączem gwintowanym lub kołnierzowym, silnikiem EC oraz wbudowanym elektronicznym systemem dopasowania wydajności.
Pola zastosowań tych pomp to wodne instalacje grzewcze wszystkich rodzajów, instalacje klimatyzacyjne, zamknięte obiegi chłodzenia, przemysłowe instalacje cyrkulacyjne. Dzięki precyzyjnemu ustawieniu rodzaju regulacji pod kątem stosowanego urządzenia (np. element grzejny, ogrzewanie podłogowe, chłodzenie sufitowe), pompa uruchamia tryb regulacji gwarantujący pracę z najwyższą sprawnością systemową. Ogrzewanie i chłodzenie połączone są automatycznie.
W zależności od wybranego zastosowania dostępne są następujące rodzaje regulacji:
• stała prędkość obrotowa (n-constans);
• Δp-c (regulacja wg stałej różnicy ciśnień);
• Δp-v (regulacja wg zmiennej różnicy ciśnień);
• Dynamic Adapt Plus do ciągłego (dynamicznego) dostosowywania wydajności do aktualnego zapotrzebowania;
• T-const. do regulacji w funkcji stałej temperatury;
• ΔT do regulacji wg zmiennej różnicy temperatury;
• stała Q do utrzymywania stałego przepływu;
• Multi-Flow Adaptation: określenie całkowitego przepływu dla pompy głównej na podstawie sumy zapotrzebowań pomp wtórnych znajdujących się w rozdzielaczach obiegów grzewczych;
• zdefiniowany przez użytkownika regulator PID.
Pompy Wilo-Stratos MAXO jak przystało na inteligentne pompy wyposażono zarówno w wiele funkcji automatycznych, jak i opcjonalnych.
Wśród funkcji automatycznych warto wymienić choćby: zoptymalizowane do zapotrzebowania dopasowanie wydajności do wydajnego energetycznie trybu pracy w zależności od rodzaju pracy, automatyczną pracę z obniżeniem, automatyczne wyłączanie w przypadku rozpoznania przepływu zerowego (No-Flow Stop), automatyczną funkcję deblokady, łagodny rozruch, automatyczne schematy usuwania błędów (automatyczny ponowny rozruch), automatyczne przełączanie trybu ogrzewania/chłodzenia, pełne zabezpieczenie silnika z wbudowanym wyzwalaczem elektronicznym.
Pompy Wilo-Yonos MAXO i Wilo-Stratos MAXO wyposażone są ponadto m.in. w:
- zintegrowaną sygnalizację awarii, gwarantując maksymalne bezpieczeństwo pracy całej instalacji. Bezpotencjałowy styk, zaprojektowany jako normalnie zamknięty (NZ) pozwala na wyprowadzanie sygnału o pojawieniu się awarii do zewnętrznego układu automatyki budynku (BMS).
- funkcję deblokady pozwalająca na odblokowania wirnika po okresie przestoju. Częstym problemem pojawiającym się szczególnie jesienią, przed rozruchem pompy, było zablokowanie wirnika spowodowane tzw. kamieniem kotłowym osadzającym się na wirniku. Funkcja odblokowania pozwala na wprowadzenie wirnika w ruch rotacyjny w obu kierunkach, aż do wyswobodzenia wirnika i poprawnej pracy pompy. W nowych pompach Wilo-Yonos MAXO i Wilo-Stratos MAXO dzieje się to całkowicie automatycznie.
- automatyczny powrót do ustawionych parametrów pracy w przypadku zaniku napięcia, spowodowanego wyładowaniami atmosferycznymi bądź też awarią sieci, pompa nie przechodzi do ustawień fabrycznych, lecz powraca do nastawy sprzed awarii. Pozwala to uniknąć konieczności ponownych wizyt u klienta celem programowania pompy po każdym zaniku napięcia.
Data publikacji: 15.06.2019
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»