Szkolenia i konferencje - jak przygotować biuro?
Organizowanie szkoleń i konferencji to w jednych firmach codzienność, a w innych – raczej okazjonalna sprawa. Niemniej jednak konieczność przystosowania pomieszczeń biurowych na potrzeby tego rodzaju spotkań to zadanie, które spotkać może również pracowników takich przedsiębiorstw, gdzie nie jest to codzienność. Co wtedy zrobić? Jak się za to zabrać? Chętnie podpowiemy!
Dobór właściwych mebli do szkoleń i konferencji
Szkolenie szkoleniu nierówne. Niektóre spośród nich mają charakter czysto informacyjny i polegają na tym, że prelegent przekazuje uczestnikom określone wiadomości. Inne wręcz przeciwnie – mają w zamierzeniu aktywizować uczestników i zachęcać do wymiany opinii, doświadczeń i poglądów. Można także mówić o rozróżnieniu szkoleń i konferencji na takie, w których uczestniczy wiele osób oraz te tworzone z myślą o kameralnym gronie, kierowane do wąskiego kręgu wysoko wyspecjalizowanych ekspertów.
Dlaczego o tym mowa? Ponieważ rodzaj szkolenia i liczba uczestników mają podstawowe znaczenie, jeśli chodzi o odpowiednie przygotowanie pomieszczenia. Jeśli np. spotkanie będzie miało charakter typowo informacyjny, bardzo dobrym rozwiązaniem jest rozstaw krzeseł i stolików wedle schematu znanego ze szkoły. Z kolei w przypadku szkoleń o bardziej dynamicznym, nastawionym na dialog charakterze, lepiej sprawdzą się okrągłe stoły, bo to bardzo ułatwia wymianę zdań i kontakt uczestników pomiędzy sobą.
Stoły konferencyjne powinny być zatem dostosowane do rodzaju konferencji zarówno pod względem wielkości, jak i kształtu. Istotne jest również, by posiadały choć minimum udogodnień zapewniających większy komfort pracy uczestnikom spotkania. Mowa tu nie tylko o takich oczywistościach, jak odpowiednio duża przestrzeń pod blatem (niezbędna dla zagwarantowania swobody ruchów), ale też o bardziej technicznych kwestiach. Przepusty na kable, zamontowane w blacie wtyczki prądowe, do których można podłączyć komputer, możliwość regulacji wysokości i kąta nachylenia blatu (w przypadku pojedynczych stolików) – takie rozwiązania to już właściwie standard.
Wygodne fotele konferencyjne
Stoły i fotele to sprzęty, bez których w ogóle nie może być mowy o organizacji szkoleń i konferencji. O stołach była mowa już wcześniej, zatem czas powiedzieć słów kilka na temat jakie krzesła konferencyjne wybrać. W ich przypadku również wybór jest bardzo duży – od najprostszych, najbardziej uniwersalnych krzeseł, które można ustawić jedno na drugim i tym samym łatwiej przechowywać, aż po najbardziej zaawansowane fotele biurowe, z licznymi udogodnieniami i rozwiązaniami zwiększającymi komfort użytkowania do maksimum.
Ostatecznie wybór modelu powinien być podyktowany nie tylko wygodą uczestników, ale też rachunkiem ekonomicznym. Nie zawsze opłaca się inwestować w najdroższy sprzęt, który poza organizowanymi bardzo rzadko szkoleniami nie byłby w ogóle w użyciu. Najlepiej jest skorzystać z doradztwa fachowców, którzy nie tylko wiedzą, jakie produkty są aktualnie dostępne na rynku, ale też potrafią dopasować najlepsze rozwiązania do specyfiki organizowanych szkoleń i samej siedziby. Takich fachowców można znaleźć np. w firmie Contino, która oprócz sprzedaży mebli i sprzętów biurowych najlepszych producentów, świadczy także usługi w zakresie doradztwa i projektowania.
Data publikacji: 25.11.2021
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»