Jak lastryko odmienia Warszawę?
Warszawa to jedno z najszybciej zmieniających się miast w Europie. Nie tylko rośnie „w górę” i „wszerz”, lecz przede wszystkim przeobraża się wewnątrz. Niewątpliwie zauważalny wkład w transformację zabytkowych placów, wysłużonych traktów komunikacyjnych czy otoczenia kompleksów biurowych posiada marka Probet-Dasag, której produkty od lat dopełniają charakterystyczne punkty stolicy. W przeciągu ostatnich lat znalazły one swoje zastosowanie w tak znaczących inwestycjach, jak nowe stacje metra na Woli, Plac 5 Rogów, Rondo Dmowskiego, al. Jana Pawła II, czy otoczenie Skylinera.
Płyty brukowe, tarasowe, a także elewacyjne od producenta z Żagania łączą w sobie wytrzymałość i uniwersalność betonu szlachetnego, z niebanalnym designem dopasowanym do charakteru poszczególnych rejonów na mapie stolicy. Właśnie dlatego od lat możemy je oglądać na stadionach (Narodowy, Legii Warszawa), dworcach PKP, na terenie budynków użyteczności publicznej (Politechnika Warszawska, Naczelny Sąd Administracyjny) oraz w obiektach komercyjnych np. biurowiec Metropolitan, czy Domy Towarowe Centrum. Największa polska metropolia nieustannie się zmienia, a pod stopami warszawiaków pojawia się coraz więcej nowoczesnego lastryko od Dasag.
5 rogów i 3 stacje - różne oblicza betonu szlachetnego
To właśnie funkcjonalność oraz możliwość dostosowywania płyt betonowych na etapie produkcji do wytycznych biur projektowych sprawiają, że wyroby Dasag są tak chętnie przez nie wybierane. Dobrą ilustracją będzie renowacja Placu 5 Rogów, na potrzeby której marka dostarczyła prawie 3500 metrów kwadratowych płyt, w tym produkty będące elementami systemów ostrzegawczych dla niewidomych i niedowidzących, a także wyroby o nietypowych kształtach dopasowanych do historycznej tkanki miejskiej. Co ciekawe, w części płyt nawierzchniowych ręcznie ułożono kilka tysięcy ciętych, polnych kamieni. Projekt został zrealizowany w hali wyrobów nietypowych, poza standardową linią produkcyjną.
Innym przykładem dobrze ilustrującym elastyczność produkcyjną firmy z Żagania są produkty dostarczone do wykończenia nowych stacji metra w dzielnicy Wola (Płocka, Młynów i Księcia Janusza). Znajdziemy wśród nich okładziny schodowe, a także materiały wykończeniowe na całej powierzchni peronów, antresol i wejść. Produkty firmy musiały idealnie wpasować się w wizję 3 unikatowych projektów stacji połączonych wspólnymi motywami geometrycznymi. Każdy z obiektów nawiązuje bowiem symboliką architektoniczno-kolorystyczną do historii danego miejsca. Realizacja okazała się na tyle udana, że obiekty uzyskały nominację do prestiżowej nagrody Unii Europejskiej im. Miesa van der Rohe.
Lastryko odświeżyło Aleje Jana Pawła II i Rondo Dmowskiego
Dasag jest w stanie zaprojektować i dostarczyć produkty przewidziane na naprawdę rozległe inwestycje, jak np. niedawny remont chodników po obu stronach alei Jana Pawła II w Warszawie. Nowy trotuar z lastryko był jedną z najdłużej wyczekiwanych inwestycji przez mieszkańców stolicy. Dziś mogą się oni cieszyć bezpieczną i antypoślizgową powierzchnią uzyskaną w procesie piaskowania.
Z kolei na przebudowywanym Rondzie Dmowskiego już niedługo będziemy mogli zaobserwować płyty brukowe z serii Promenada Prato. Produkty Dasag świetnie sprawdzają się również w sąsiedztwie biurowców. Betonowe rozwiązania z lastryko zostały wykorzystane na terenie zespołu nowoczesnych budynków biurowych Skyliner, będą także użyte do wykończenia powstającego na warszawskiej Woli kompleksu biurowego Lixa.
Jakość mierzona w dekadach
Produkty Probet-Dasag od lat są wybierane podczas realizacji flagowych inwestycji w stolicy. Inwestorzy oraz architekci cenią sobie współpracę z firmą z Żagania, ponieważ z jej pomocą są w stanie realizować śmiałe i funkcjonalne projekty, w myśl motto marki - „Jakość w kamieniu”. Kreatywne wykorzystanie betonu szlachetnego, wyczucie rynku oraz umiejętność dostosowania linii produkcyjnych do indywidualnego zapotrzebowania sprawiają, że Dasag sprawnie realizuje projekty nawiązujące zarówno do historycznej tkanki danego miejsca, jak i te w pełni nowoczesne.
Data publikacji: 10.03.2022
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»