Użyteczna brama garażowa od Aluprof
Garaż, ze względu na swoje wyjątkowe przeznaczenie, powinien wyróżniać się funkcjonalnością oraz zapewniać bezpieczeństwo. Istotnym czynnikiem, mającym wpływ na jakość codziennego użytkowania jest wybór odpowiedniej bramy garażowej.
Istnieje wiele typów bram garażowych, w tym między innymi zwijane i segmentowe, a także bramy uchylne. Wybór właściwej zależy przede wszystkim od tego, jakie mamy wymagania odnośnie produktu. Jeśli ma posiadać np. napęd elektryczny oraz zajmować minimum miejsca powinniśmy się zdecydować na bramę rolowaną.
Funkcjonalność
Brama zwijana jest na tyle uniwersalna, że można ją zamontować zarówno w obiektach już istniejących, jak i tych będących dopiero w trakcie budowy. Jej szczególną zaletą jest oszczędność miejsca, ponieważ brama pracuje w płaszczyźnie pionowej. Docenią to przede wszystkim osoby, które w swojej przydomowej przestrzeni nie posiadają dużego podjazdu lub parkują samochód bezpośrednio z ulicy. Podniesiona kurtyna bramy nie ogranicza również widoczności, co znacznie wpływa na bezpieczeństwo osoby kierującej samochodem.
Komfort obsługi
Coraz częściej standardem w domach jednorodzinnych są bramy z napędem elektrycznym. Brama zwijana automatyczna jest nie tylko wygodna w użytkowaniu, ale przede wszystkim bezpieczna. Sterowanie radiowe pozwala na otwieranie i zamykanie bramy bez konieczności wysiadania z samochodu, co docenia się szczególnie wieczorami, zimą, a także podczas deszczu. - Produkt jest również wyposażony w napęd ręczny, który jest niezbędny do podniesienia bramy przy awarii zasilania – mówi Piotr Gustof, kierownik działu rozwoju systemów roletowych w firmie Aluprof. Nowoczesne systemy powinny posiadać również właściwe zabezpieczenia przeciwspadowe. O bezpieczeństwo użytkowników przed przygnieceniem podczas zamykania bramy dba zestaw fotokomórek.
Zalety bram zwijanych
Profile bram garażowych zwijanych można podzielić na dwa typy: z pianką i ekstrudowane. Pierwsze wykonane są z wysokogatunkowej blachy aluminiowej, która posiada dwuwarstwowe powłoki lakiernicze w systemie PUR-PA. - Dzięki temu produkt wyróżnia się podwyższoną odpornością na ścieranie oraz działanie czynników atmosferycznych – tłumaczy Piotr Gustof z firmy Aluprof, producenta systemów bram garażowych. - Brama odznacza się również doskonałą izolacyjnością termiczną i akustyczną, dzięki zastosowaniu pianki wypełniającej profile – dodaje ekspert. Mocne ekstrudowane profile aluminiowe stanowią natomiast trwałą i stabilną osłonę. Oferowane są w szerokiej gamie kolorystycznej, których powłoki wykonane są metodą lakierowania proszkowego, co zwiększa ich wytrzymałość. Zaletą nowoczesnych, dostępnych na rynku bram jest również bogata paleta kolorów, dzięki której możliwy jest dobór produktu do odcienia elewacji.
Montaż
Instalowanie, regulacja oraz rozruch bramy muszą być przeprowadzone wyłącznie przez osobę o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu, wskazaną przez producenta bramy lub przyszłego użytkownika. Produkt powinien zostać zainstalowany tak, by zapewnić łatwy dostęp do jego mechanizmów, podczas różnego rodzaju regulacji, konserwacji czy napraw, co istotne – w sposób niekolidujący z ruchem opuszczania oraz wciągania kurtyny. Prace przy instalacji elektrycznej, których celem jest doprowadzenie napięcia do napędu bramy, również powinny być wykonane przez osobę posiadającą specjalistyczne uprawnienia.
www.aluprof.eu >>
Data publikacji: 13.03.2012
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»