Grzejniki do wyboru, do koloru
Od dawna już grzejniki nie pełnią w domach tylko funkcji źródła ciepła. Stały się elementem wystroju. Mogą nie tylko wtapiać się w tło wnętrza, ale także podkreślać jego charakter. Nieważne, w jakim stylu mamy urządzone mieszkanie, warto mieć na uwadze, że źle wyglądający grzejnik może popsuć wygląd każdego pomieszczenia. Zaś odpowiednio dobrany kolorystycznie kaloryfer będzie w domu wyjątkową ozdobą, która stworzy we wnętrzu dobry nastrój.
Grzejnik nie musi być biały
Jeszcze kilkanaście lat temu nikt nie wyobrażał sobie grzejnika innego niż biały. Urządzenia grzewcze nie odznaczały się zbytnią estetyką, często miały nieatrakcyjną formę, a żeberka pokryte były farbą olejną. Z tej przyczyny właściciele mieszkań uciekali się do różnych metod, aby w jakiś sposób ukryć te urządzenia. Niestety, zasłaniając je czy zabudowując w znaczny sposób ograniczali ich moc grzewczą. Dziś na szczęście nie musimy stosować podobnych sposobów. Obecnie oferta rynkowa jest na tyle szeroka, że możemy swobodnie wybierać wśród różnorodnych kształtów i kolorów grzejników. – Nowoczesne grzejniki są nie tylko wyjątkowo funkcjonalne, ale także dostępne w różnych kolorach. Jeśli marzy nam się grzejnik w kolorze żółtym, różowym czy niebieskim, bez problemu możemy taki nabyć. Dla przykładu, popularny Zehnder Charleston jest dostępny w palecie ponad 50 kolorów i wariantów powierzchni standardowych, począwszy od odcieni klasycznych poprzez kolory trendowe i metaliczne aż do uszlachetnionych powierzchni metalowych, jak np. Technoline. Dodam, że stosujemy tylko lakiery, które nie zawierają rozpuszczalników i metali ciężkich, dzięki czemu nie wydzielają szkodliwych dla zdrowia oparów - mówi Jerzy Stosiek, dyrektor generalny firmy Zehnder Polska, producenta i wynalazcy pierwszego stalowego grzejnika żeberkowego w Europie.
Jak dobrać kolor do pomieszczenia?
Wybierając kolorowe grzejniki warto kierować się kilkoma zasadami, dzięki którym będziemy w pełni zadowoleni z całościowego efektu aranżacyjnego. Możemy dopasować urządzenie na zasadzie kontrastu, aby tworzyło barwny i przykuwający wzrok element wnętrza. Jeśli jednak takie rozwiązanie jest dla nas zbyt odważne, wówczas można zastosować inny, popularny trend. Dopasujmy kolor grzejnika do barwy ściany, tak aby stanowił z nią wizualną całość. Pamiętajmy jednak, by nie ulegać bezgranicznie modzie i dobierać kolory tak, by później dobrze czuć się we własnym domu. Wybierając kolory z palety RAL, którą posługuje się większość renomowanych producentów, musimy być ostrożni z niektórymi barwami, np. brązowy posiada bardzo wiele odcieni, dlatego też należy dobierać go wyjątkowo rozważnie.
www.zehnder.pl
Data publikacji: 20.12.2012
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»