Energooszczędne systemy grzejnikowe REGULUS-system
Ogrzewanie optymalne dla domów szkieletowych i drewnianych
Domy budowane w technologii szkieletowej oraz z bali mają stale rosnące grono zwolenników. Prócz znacznej prostoty i szybkości w ich stawianiu, wielu możliwości w tworzeniu urozmaiconej bryły, najczęściej podkreślanymi argumentami "za" jest ich energooszczędność i łatwość ogrzania. Wynikają one z faktu, iż użyte do budowy "szkieletowców" materiały są doskonałymi izolatorami ciepła, o niskim współczynniku przenikalności cieplnej a przy tym o niskiej pojemności cieplnej, zatem charakteryzuje je niska energochłonność. W efekcie, grzejnik zastosowane do ogrzewania tego typu obiektów, powinny posiadać specyficzne właściwości. Jakie? Dokładnie takie, jakie są domeną grzejników REGULUS-system.
Cechy systemu grzewczego, optymalnego dla budownictwa ciepłego lecz o niskiej akumulacyjności ciepła to:
- szybki dostęp do ciepła - odpowiednie źródła ciepła;
- minimalna bezwładność cieplna - grzejniki łatwo sterowalne - dynamiczne;
- możliwość wykorzystywania uzysków ciepła w bilansie cieplnym - sterowanie.
Ideał każdego ogrzewania stanowi system grzewczy gwarantujący najwyższy komfort cieplny przy możliwie najniższym zużyciu energii. Ideał to takie ogrzewanie, które szybko zareaguje na zmienne potrzeby grzewcze i niewielkim nakładem energii, szybko i precyzyjnie pozwoli osiągnąć zadaną temperaturę wnętrza. Dodajmy, osiągnąć zadaną temperaturę i jej nie przekroczyć, o co w budownictwie nisko akumulującym ciepło bardzo łatwo. Podłogówka zatem odpada, gdyż tylko system grzejnikowy o małej masie całkowitej sprosta tak postawionemu zadaniu. Grzejnikami o małej masie a przy tym dużej powierzchni wymiany ciepłą są systemy grzejnikowe REGULUS-system. Grzejniki wykonane z miedzi i aluminium, gwarantują sprawne nagrzewanie się i szybką emisję ciepła. Ciepło to, emitowane jest efektywnie i równomiernie zarówno poprzez konwekcję jak i szerokokątne promieniowanie.
Grzejniki ścienne REGULUS-system - korzyści eksploatacyjne:
- mała pojemność wodna + mała masa grzejników = mała bezwładność cieplna;
- lekkie - istotna cecha dla montażu na ścianach g-k. bez wzmocnień;
- duża powierzchnia wymiany ciepła = efektywna praca w szerokim zakresie temperatury czynnika grzewczego (różne źródła ciepła w tym PC, kondensaty i kotły stałopaliwowe).
Innowacyjne rozwiązania REGULUS-system
Grzejniki w ścianie - INSIDE-system - w płytkiej wnęce, ukryte za estetyczną żaluzją
- do montażu w ścianach kolankowych poddaszy, w ścianach działowych, w ścianach małych pomieszczeń itp.
- opcja jednoczesnego ogrzewania dwu sąsiadujących pomieszczeń - grzejnik umieszczony w ściance działowej, np. pomiędzy sypialnią a garderobą;
- dyskretny system: pod krawędzią wanny w jej obudowie, w obudowie wyspy kuchennej lub w ścianie pod parapetami.
Grzejniki w podłodze - CANAL-system - doskonała alternatywa dla ogrzewania podłogowego płaszczyznowego
- stosowany bez ograniczeń w każdej posadzce - również deski, parkiet, panele;
- ogrzewanie lub dogrzewanie pomieszczeń;
- kurtyna z ciepłego powietrza pod dużymi przeszkleniami;
- jedyny widoczny element systemu stanowią ażurowe podesty pokrywające kanał grzewczy, dla domów z bali - drewniane, dla wnętrz nowoczesnych - metalowe.
Grzejniki z wentylatorem - ścienne, wewnątrzścienne, kanałowe
- wzrost mocy grzejników o 30%;
- możliwość zastosowania grzejników o mniejszych gabarytach;
- cichy wentylator gwarantuje wysoki komfort użytkowania;
- efektywne grzanie w szerszym zakresie temperatur czynnika grzewczego.
REGULUS-system - to grzejniki na czasie
Wszystkie systemy grzejnikowe REGULUS-system optymalnie wpisują się w energooszczędne trendy w budownictwie. Znakomicie współpracują z niskotemperaturowymi źródłami ciepła jak kotły kondensacyjne i pompy ciepła. Współpracują z kotłami stałopaliwowymi, gazowymi i elektrycznymi. Nadają się do każdego typu instalacji c.o. Są wysoce odporne na korozję, przez co objęte są 25-letnim okresem gwarancji na szczelność, również w układach otwartych. Regulusy to inwestycja na lata, zapewniająca niskie koszty ogrzewania i unikalny komfort cieplny. Ich zastosowanie ułatwi z pewnością skorzystanie z programu dopłat do budynków energooszczędnych.
Data publikacji: 3.12.2013
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»