Międzynarodowa marka Rockfon wprowadza nowy sufit - premiera innowacyjnego produktu w Polsce
Do oferty akustycznych sufitów podwieszanych Rockfon z popularnych linii Sonar i Tropic wprowadzono nowość - płyty sufitowe w krawędzi Z, przeznaczone do montażu w niewidocznym systemie konstrukcji nośnej. Dwa równoległe boki płyty są od siebie lekko odsunięte, tworząc efekt eleganckich, równoległych cieni. Pierwszym obiektem na świecie, w którym zamontowano nowe płyty jest jeden z najnowocześniejszych biurowców w Polsce – budynek T-Mobile.
Technologia Z powstała dzięki połączeniu w jednym module sufitowym dwóch ukrytych systemów krawędzi już dostępnych w ofercie Rockfon: krawędzi M i X. W nowym produkcie dwa nośne boki mają krawędź M, która pozwala uzyskać charakterystyczny cień. Dwa pozostałe boki wykończone są w krawędzi X, która sprawia, że płyty przylegają ściśle do siebie. W efekcie krawędź Z nadaje przestrzeni sufitu odpowiednią kierunkowość i sprawia, że konkretne pomieszczenie jest postrzegane jako szersze lub dłuższe, w zależności od perspektywy i efektu wizualnego założonych w projekcie aranżacji wnętrza.
Pierwszą realizacją na świecie, w której wykorzystany został system Z jest warszawski biurowiec T-Mobile Office Park. Oddany niedawno do użytku budynek może poszczycić się wieloma nowatorskimi rozwiązaniami, a także certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent. System krawędzi Z powstał w odpowiedzi na indywidualne zapotrzebowanie inwestora.
- Największym wyzwaniem w trakcie realizacji całego projektu było spełnienie życzenia najemcy, firmy T-Mobile, która chciała mieć liniowy układ sufitu. Dodatkowym warunkiem klienta było, aby sufit był demontowalny od dołu. Najemca poprosił też o montaż sufitu pokazowego. Aby odpowiedzieć na te wszystkie wymagania klienta zaproponowaliśmy, by w jednej płycie sufitowej połączyć dwie stosowane już przez nas krawędzie M i X, i wyprodukowaliśmy partię testową płyt z nową krawędzią Z. Sufit ten został zaakceptowany i w efekcie w całym obiekcie zainstalowano sufity podwieszane Tropic, w prostokątnych modułach, w krawędzi Z – informuje Andrzej Skrzypczak, kierownik sprzedaży Rockfon.
Płyty Z można montować i demontować od dołu, bez konieczności zapewnienia przestrzeni montażowej pomiędzy sufitem, a stropem, przez co minimalizuje się straty kubatury pomieszczenia. Dodatkowo, montaż sufitu od dołu pozwala na jeszcze wygodniejszy dostęp do instalacji i okablowania ukrytego nad sufitem podwieszanym. Moduły w nowej krawędzi to przykład tego, jak sprawnie udaje się połączyć wysokiej jakości design z funkcjonalnością. – Uzyskaliśmy rozwiązanie, które pozwoli architektom kreować niebanalny wystrój, a jednocześnie sufit będzie bardzo wygodny w codziennym użytkowaniu w biurze, hotelu czy punkcie usługowym – przyznaje Andrzej Skrzypczak.
Sufity Tropic i Sonar z nową krawędzią, podobnie jak pozostałe produkty z tych serii, charakteryzują doskonałe własności akustyczne, które zapewniają obniżenie czasu pogłosu w pomieszczeniach do poziomu zapewniającego dobrą zrozumiałość mowy. Dodatkowo płyty w kolorze białym, dzięki wysokiemu współczynnikowi rozproszenia światła odbitego na poziomie 86 proc. zapewniają, bardziej efektywne wykorzystanie oświetlenia naturalnego. Wszystkie te czynniki wpływają na optymalny klimat wewnętrzny, komfort dla użytkowników, a także eksploatację zgodną z wytycznymi dla zielonych budynków umożliwiającą inwestorowi znaczące oszczędności w utrzymaniu obiektu.
Płyty sufitowe Rockfon z krawędzią Z - specyfikacja techniczna:
• Serie w których dostępne są płyty z nowatorską krawędzią – Tropic i Sonar
• Materiał – skalna wełna mineralna
• Właściwości - najwyższe parametry pochłaniania dźwięku (współczynnik ?w 1, klasa A), najbezpieczniejsza klasa reakcji na ogień (euroklasa A1), odporność na wilgotność względną – do 100% RH, wysoka estetyka.
• Przeznaczenie: wnętrza biurowe, hotele, restauracje, galerie i punkty handlowe, recepcje
• Wymiary, sposób montażu: 600x600 lub 600x1200mm, przeznaczone są do montażu w systemie RockLink 24 z profilami typu "klik", tworząc sufit o ukrytej konstrukcji nośnej
Data publikacji: 23.01.2014
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»