Konferencja "Konstrukcje budowlane. Bezpieczeństwo procesu projektowo-konstrukcyjnego"
Jedyna tak praktyczna konferencja dla branży inżynierów budowlanych na prawdziwych przykładach 15 zrealizowanych budowli pokazujemy punkty widzenia konstruktorów, architektów i wykonawców
Wykładowcami i prelegentami na konferencji będą praktycy, inżynierowie budowlani i specjaliści na co dzień zajmujący się projektowaniem konstrukcji żelbetowych i stalowych, eksperci z największych firm budowlanych w Polsce. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy również przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, Nadzoru Budowlanego, Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa oraz Towarzystw zajmujących się tematyką konstrukcji budowlanych.
Przedstawimy najważniejsze realizacje ostatnich lat z kilku uzupełniających się perspektyw – konstruktora, projektanta oraz wykonawcy. Formuła naszej konferencji jest wyjątkowa. Każdy temat omawiany jest na przykładach konkretnych budynków - towarzyszą temu: debaty eksperckie, analizy bezpieczeństwa, wskazania dobrych praktyk i omówienie newralgicznych punktów.
Co wyróżnia nasze spotkanie:
• Na przykładzie największej w Europie ściany krzywoliniowej w Muzeum Historii Żydów zderzymy ze sobą dwa punkty widzenia konstruktora: prof. Rainera Mahlamäki i wykonawcy: mgr inż. Włodzimierza Czajki
• Dokonamy dogłębnej analizy bezpieczeństwa z konkretnymi rekomendacjami dla architektów i inżynierów budownictwa na podstawie: budowy II linii metra oraz Mostu Łazienkowskiego
• Pierwszy raz w Polsce opowiemy „od kuchni” jakim wyzwaniom musieli sprostać konstruktorzy, projektanci i wykonawcy, m.in. „Złotej 44″ w Warszawie, Filharmonii w Szczecinie, Hotelu podwodnego „Water Discus”
• Przeanalizujemy konkretne normy bezpieczeństwa, warunki ppoż i wymagania PN-B kontra EUROCODY, bazując na doświadczeniach zrealizowanych centrów handlowych, hal magazynowych i budynków przemysłowych oraz tuneli podziemnych
• Rozłożymy na czynniki pierwsze najważniejsze awarie i usterki budowlane ostatnich lat: wspólnie przeanalizujemy na którym etapie pojawiały się problemy i jak można było ich uniknąć (konstrukcje wielkopowierzchniowych pokryć dachowych, budynków z wielkiej płyty i renowacje kamienic, usterki konstrukcji drewnianych oraz żelbetowych)
Nad jakością oraz prawidłowym przebiegiem całości konferencji czuwać będą dwaj wybitni specjaliści: prof. dr hab. inż Włodzimierz Starosolski oraz mgr inż. Wiesław Bocheńczyk.
Podczas konferencji zaplanowaliśmy organizację SPECJALNEGO PANELU MINISTERSTWA INFRASTRUKTURY I ROZWOJU podczas którego otrzymają Państwo informację „z pierwszej ręki” na temat zmian w przepisach budowlanych, nowych normach technicznych oraz planach w zakresie Kodeksu Budowlanego.
Dodatkowo podczas Paneli eksperckich omówimy:
• Co zmieni się w zakresie wykorzystywania konstrukcji żelbetowych, murowych i drewnianych? O czym koniecznie należy pamiętać decydując się na wybór konkretnych materiałów budowlanych?
• Jakie są najnowsze rozwiązania służące zabezpieczaniu konstrukcji przed zniszczeniem? Jakie powłoki ochronne zapewnią najlepszą trwałość konstrukcji stalowych?
• Kiedy warto skorzystać z metody torkretowania? Od czego powinien zależeć wybór między metodą mokrą a suchą?
• Jak w praktyce wykorzystywać system Building Information Modeling?
Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do:
• Konstruktorów i ekspertów budowlanych
• Projektantów i Architektów
• Inżynierów budowlanych i kierowników budowy
• Osób związanych z wykonawstwem i nadzorem budowlanym
• Pracowników administracji publicznej oraz budowlanej
• Praktyków z branży budowlanej
Skorzystaj z bezpłatnych warsztatów
Podczas IV części konferencji odbędzie się PANEL BEZPŁATNYCH WARSZTATÓW, podczas którego na przykładach zrealizowanych budynków porozmawiamy o bezpieczeństwie konstrukcji, pokażemy newralgiczne punkty podczas projektowania i wykonywania budynków oraz wspólnie przeanalizujemy trudności na poszczególnych etapach realizacji.
Nasz panel warsztatów to przede wszystkim:
1. jedyna okazja obejrzenia „od kuchni” i dotknięcia problemów konstrukcyjnych i wykonawczych ściany krzywoliniowej w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie
2. możliwość skorzystania z konsultacji merytorycznych z konstruktorem i wykonawcą budynku Muzeum: prof. Rainerem Mahlamäki oraz mgr inż. Włodzimierzem Czajką
3. poznania trudności i wyzwań podczas projektowania oraz wykonywania lodowej bryły budynku Filharmonii w Szczecinie
4. skonsultowania i obejrzenia najnowszych planów wykonawczych Hotelu Podwodnego Water Discus
Zapraszamy do rejestracji
Z uwagi na komfort uczestników liczba miejsc na konferencji jest ograniczona.
20 listopada, Warszawa
Centrum Konferencyjne Muranów
(Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN)
ul. Anielewicza 6,
00-157 Warszawa
Strona konferencji: instytutpwn.pl
Data publikacji: 17.09.2015
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»