Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy - projektowanie oparte na rzemiośle
W rolach głównych młodzi projektanci Wydziału Wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. W semestrze jesienno-zimowym 2015/2016 w ramach zajęć w Eksperymentalnej Pracowni Drewna prowadzonych przez Pawła Jasiewicza studenci zajmowali się projektowaniem opartym na rzemiośle. W spotkaniu, które przybliży efekty tej pracy udział wezmą:
Jan Garstka, który opracował nowy model buta ortopedycznego, wykonanego w Specjalistycznej Spółdzielni Pracy „Stopa”. Jan rozpoczął również pracę nad katalogiem z modelami obuwia dostępnymi w „Stopie”.
Szymon Węglowski, autor Praskiego Parasola, którego wnętrze to siatka ulic warszawskiej Pragi z jej ważnymi punktami i lokalnym kolorytem językowym. Parasol powstał w warsztacie pani Barbary Szafrańskiej, natomiast rączka z ornamentem z jodełki w drewnie modrzewiowym została wykonana przez studenta.
Jan Pfeifer, który nowoczesny design wprowadził w świat tradycyjnego sprzętu oświetleniowego – zaprojektował lampę i abażur w jednym. Lampa powstała w Pracowni Abażurów prowadzonej przez Małgorzatę Świderską.
Zaprezentowany zostanie również projekt Tal Preger Galili, studentki Bezalel Academy of Art and Design z Izraela, która inspirując się wyrobami sztukaterii gipsowej z firmy Dekorum opracowała zasłonki do kabli.
W spotkaniu udział wezmą także rzemieślnicy – wykonawcy projektów.
Prowadzenie i organizacja: Katarzyna Chudyńska-Szuchnik, Muzeum Warszawskiej Pragi, Paweł Jasiewicz, Wydział Wzornictwa ASP
Wykonane na prawym brzegu. Rzemieślnicy
Cykl spotkań, warsztatów i wykładów, których bohaterami są prascy rzemieślnicy. Spotkania z rzemieślnikami odbywają się w każdy pierwszy czwartek miesiąca w ramach Praskich czwartków, czyli wydarzeń organizowanych przez Muzeum Warszawskiej Pragi.
3.03.2016 (czwartek), godz. 18.00 – 20.00
Miejsce spotkania: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul. Targowa 50/52.
Wstęp wolny
Strona wydarzenia:
Data publikacji: 1.03.2016
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»