Łódź Design Festival - dziś, jutro i pojutrze
Łódź Design Festival to jedno z najważniejsze w Europie Środkowo–Wschodniej wydarzenie związane z projektowaniem o randze międzynarodowej. Prezentuje design w różnych jego odsłonach – od wzornictwa przemysłowego, poprzez art i craft design, projektowanie graficzne i architekturę, aż po modę. Zapraszamy na spotkania, warsztaty i wykłady. Co nas jeszcze czeka.
Jeszcze dziś: 20.10.2016
godz. 18.00Nowy proces… - spotkanie z Oskarem Zięta
Miejsce: MILIONOVA Fabryka Designu, Piotrkowska 276 (wjazd od ulicy Milionowej 2)
Oskar Zięta poprowadzi spotkanie na temat designu, filozofii oraz konceptu ZIETA PROZESSDESIGN. Przedstawi również produkty, które są tworzone zgodnie z przedstawiona filozofią. Premiera kolekcji stołów– BX by ZIETA Po części oficjalnej rozmowa z gościem.
godz. 19.30-21.00
Sekret panny Kazimiery
Organizator: Aquaform
Scenariusz i reżyseria: Ewa Kornecka i Beata Malczewska
Miejsce: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, sala wykładowa
Beata Malczewska - aktorka Narodowego Starego Teatru im. H. Modrzejewskiej w Krakowie, przedstawia spektakl Teatru Loch Camelot. „Sekret panny Kazimiery”. Monodram komediowy z piosenkami. Żartobliwa, retrospektywna opowieść o domniemanym związku poety z panną Gac – czyli woźną Kazimierą, i co z tego wynikało. W formie rodzajowego monologu demaskowane są perypetie zakochanej kobiety, której wydaje się, że jest natchnieniem, wręcz pomysłodawczynią najsłynniejszych utworów kabaretowych. Aktorce w stylowych kostiumach z epoki towarzyszy barwny, grany na żywo, teatralny akompaniament fortepianowy. Usłyszymy 12 piosenek, zarówno te królujące w kabaretach międzywojennych, jak i współczesne: ‚Grande Valse Brillante’; ‚Tomaszów’ z muz. Zygmunta Koniecznego oraz „Bal w Operze” z muzyką Ewy Korneckiej. Scenariusz autorski, oparty na faktach z życia, anegdotach i cytatach poetów Skamandrytów, oraz ich najsłynniejszych szlagierach i fragmentach wierszy.
Jutro: 21.10.2016
Design around 4 legs
Organizator: Heart of Leon
Miejsce: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, C0, sala wykładowa
Jeśli oprócz designu nieodłączną, a nie rzadko najsilniejszą częścią naszego życia, jest nasz czworonożny ulubieniec zapraszamy na wykład Design around 4 legs. Autorem wykładu jest Heart of Leon (www.heartofleon.pl), który zaprezentuje następujące aspekty:
1/ Rynek wnętrzarski a pet design. Przegląd trendów.
2/ Zmiana stylistyki akcesoriów dla zwierząt. Wymuszenie przez rynek zmiany w jakości akcesoriów.
3/ Pozycja psa w domu - ewolucja zmian społecznych na przestrzeni ostatnich lat. Struktura społeczna, a ilość zwierząt w gospodarstwach domowych.
4/ Polska na tle pozostałych rynków pet design.
Prowadzący ogłasza również konkurs, którego przedmiotem jest nadsyłanie zdjęć z rozwiązaniami wnętrzarskimi dotyczącymi czworonogów. Zgłaszanie prac odbywa się poprzez nadsyłanie prac do 22 października, oznaczonych hasztagiem: designaround4legs na profilu Instagram. W dniu 23 października podczas posiedzenia kapituły (w którego skład wejdą przedstawiciele Heart of Leon) zostanie przyznana nagroda: zestaw lifestylowych przedmiotów dla psa, oraz jego właściciela od marki Heart of Leon.
Zapraszamy na spacer z Heart of Leon.
godz. 18.00-21.00
KOŁO kultury miejskiej w kinie: pokaz filmu „Medianeras”
Organizator: Nie olewamy miasta. KOŁO kultury miejskiej
Miejsce: kino Charlie, Piotrkowska 203/205, sala studyjna
Zapisy na stronie: www.kino.geberitevents.pl
"Medianeras" to błyskotliwy, filmowy przewodnik po jednym z najbardziej fascynujących i zaskakujących architektonicznie miast świata - Buenos Aires. Bohaterami filmu są sąsiedzi - Martin i Mariana – młodzi ludzie, zagubieni w natłoku możliwości, jakie oferuje im nowoczesna, szybko rozwijająca się metropolia. Mieszkają na jednym osiedlu, odwiedzają te same miejsca, ale nigdy się nie spotkali. Wielkomiejski zgiełk, współczesny styl życia i nowe technologie oddalają ludzi od siebie.
Nagrody:
MFF Ateny 2011 - Złota Atena dla najlepszego filmu
Berlin International Film Festival 2011: wyróżnienie publiczności
Po filmie odbędzie się dyskusja „Czy tożsamość i architektura miasta wpływa na jego mieszkańców?” z udziałem gości: Jacek Dziduszko – filmoznawca, dziennikarz filmowy, animator kultury, Anna Pachnicka – producentka, kierowniczka produkcji i wykładowczyni łódzkiej Szkoły Filmowej, Justyna Bienias – przewodnik sztuki miejskiej z Fundacji Urban Forms i Piotr Tomczyk, przewodnik miejski po Łodzi.
Sobota 22.10.2016
Power speech: Architektura
Prowadzenie: Mariusz Fijałkowski, Dariusz Piechowiak, Sławomir Wójs, Wojciech Sitko (Szefowie Nadzoru Inwestycji Porta Drzwi)
Miejsce: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator, Tymienieckiego 3, sala wykładowa
Działalność w segmencie inwestycyjnym jest bardzo złożona i skomplikowana, a efektywna obsługa inwestycji wymaga bardzo dużej dojrzałości organizacyjnej. Dzięki powołaniu Szefów Nadzoru Inwestycji gwarantujemy inwestorom i architektom wsparcie merytoryczne na każdym etapie realizacji inwestycji. Nasza oferta do sektora inwestycyjnego, która obejmuje tysiące rodzajów produktów niestandardowych uwzględniając współczesne trendy zostanie wzbogacona o nowe rozwiązania w produktach stalowych. Najnowsza fabryka PORTA STEEL jako jedna z kilku w Europie przystosowana jest do masowej produkcji stalowych produktów personalizowanych.
11:40-11:55 Czy biuro przetrwa? Jak zmieniające się trendy w projektowaniu przestrzeni wpłyną na naszą przyszłość?
Grupa Nowy Styl
Prowadzenie: Karolina Manikowska (Dyrektor Działu Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy, Grupa Nowy Styl)
Czy w dobie dynamicznego rozwoju technologii, pracy zdalnej i popularyzowania się trendu Agile Working biuro jest jeszcze komuś potrzebne? Jakie wyzwania stoją przed inwestorami oraz architektami projektującymi przestrzeń biurową? Czy biuro to tylko miejsce? Na te oraz inne pytania poszukamy wspólnie odpowiedzi podczas naszej prezentacji.
Karolina Manikowska - Dyrektor Działu Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy, Nowy Styl Group. Kieruje zespołem odpowiedzialnym za: prowadzenie badań miejsc pracy, doradztwo dla klientów w zakresie trendów w przestrzeni biurowej, zarządzanie procesem zmiany w biurze. Zarządza także zespołem projektantów, którzy wspierają klientów w tworzeniu atrakcyjnych przestrzeni. Jej zespół ma charakter interdyscyplinarny i składa się z psychologów, socjologów, kulturoznawców, projektantów, architektów, trenerów i coachów oraz nastawiony jest wspieranie klientów wiedzą specjalistyczną z wielu obszarów. Ponadto Karolina od 8 lat jest certyfikowanym trenerem biznesu i konsultantem zarządzania.
12:00-12:15 Światło a teleinformatyka, dokąd idziemy?
Aquaform
Prowadzenie: Wojciech Starowieyski (Prezes Zarządu spółki z o.o. Aquaform), Bartłomiej Olesiak (projektant oświetlenia, Aquaform)
Dobre oświetlenie odpowiada potrzebom organizmu człowieka, nie obciążając środowiska naturalnego bardziej niż to konieczne. Aby to osiągnąć, projektanci oświetlenia sięgają do zaawansowanych systemów sterowania oświetleniem i do źródeł światła o nieosiągalnych parę lat temu parametrach. Omawiając pilotażowe realizacje rozważymy w jakim kierunku idziemy i gdzie może nas to doprowadzić za kilka lat.
Wojciech Starowieyski – Prezes Zarządu spółki z o.o. Aquaform Lighting Solutions od roku 1992, której jest współzałożycielem i udziałowcem. Stypendysta „Prince of Wales Business Leader Forum” w Japonii w programie „The Corporate Management Program for Central & East European Countries”. Członek zarządu Polskiego Związku Przemysłu Oświetleniowego oraz innych organizacji i stowarzyszeń o charakterze społecznym i dobroczynnym. Bartłomiej Olesiak – projektant oświetlenia z wieloletnim doświadczeniem. Przez trzy lata zajmował się realizacją oświetlenia teatralnego i scenicznego. Od 2010 roku projektuje oświetlenie użytkowe, od 2014 roku związany z Aquaform Lighting Solutions.
Bartłomiej Olesiak - projektant oświetlenia z wieloletnim doświadczeniem. Przez trzy lata zajmował się realizacją oświetlenia teatralnego i scenicznego. Od 2010 roku projektuje oświetlenie użytkowe, od 2014 roku związany z Aquaform Lighting Solutions.
12:20-12:35 Szanse, trendy, zagrożenia w technice LED, Chors
Prowadzenie: Artur Śleziak (Chors)
Wokół technologii LED zrodziło się wiele niezrozumienia, trudno wybrać właściwe rozwiązanie. Artur Śleziak opowie zagrożeniach i szansach tej technologii oświetleniowej, która zmieniła sposób myślenia o oświetleniu i stała się elementem architektury.
Artur Śleziak - współwłaściciel firmy Chors, odpowiedzialny za linię wzorniczą marki oraz dobór technologii świetlnej w firmie. Pasjonat światła, wzornictwa. Projektant lamp Myco, serii La Familie, Gradient
12:40-12:55 Trendy 2016/2017 Kronodesign by Kronospan
Prowadzenie: Tomasz Gnojek
Poszukując danej chwili, chcemy określić i ustalić obecną sytuację. To jest opowieść o naszej podróży nasza opowieść o stylach. Witaj w nowej palecie dekorów Kronodesign. Witaj właśnie teraz.
godz. 21.00
Impreza I love water by Geberit
Organizator: Geberit
Miejsce: Lokal, Sienkiewicza 61a (pasaż Schillera)
Wejście: bezpłatne, warunkiem uczestnictwa jest rejestracja na stronie: www.ilovewater.geberitevents.pl oraz okazanie karnetu festiwalowego, liczba miejsc jest ograniczona
Więcej: www.lodzdesign.com
Data publikacji: 20.10.2016
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»