Debata: Mieszkać wspólnie
Porozmawiamy o tym, jak można wspierać lokalne społeczności i wyjść naprzeciw potrzebom osób, które chcą mieszkać razem. Tematem dyskusji staną się również uwarunkowania, które sprzyjają powstawaniu mieszkań opartych na miksie społecznym. Przykładem wspólnego mieszkania i działania jest warszawska kamienica międzypokoleniowa Stalowa 29. W rozmowie przywołamy nowe modele dla starzejącego się społeczeństwa - teorię New Aging i model "starzenia się w miejscu".
Prezentacja wprowadzająca o modelu kamienicy opartej na miksie społecznym — Joanna Erbel, TBS Warszawa Południe.
Debata: Mieszkać wspólnie
8 lutego o godzinie 17:30
Centrum Kreatywności
Targowa 56, 03-733 Warszawa
W panelu wezmą udział:
Andrzej Jarosław Baran - ARCH 50+, SARP
Tomasz Koczur - architekt
Krystyna Szurmanska - Mieszkać Inaczej, Habitat for Humanity Poland
Agata Twardoch - Wydział Architektury Politechniki Śląskiej, Pracownia 44STO
Na debacie obecny będzie tłumacz języka migowego. Zapewniony będzie również streaming online:
Celem nowej polityki mieszkaniowej jest doprowadzenie do powstania szerokiej oferty mieszkaniowej odpowiedniej do potrzeb oraz zasobów wszystkich warszawianek i warszawiaków. Będziemy rozmawiać zarówno o mieszkaniach będących własnością miasta, jak i o trendach na rynku komercyjnym. Szczególny nacisk położymy na takie wyzwania jak: budowanie silnych wspierających się społeczności, starzenie się społeczeństwa oraz zrównoważony rozwój miasta i rewitalizacja.
Efektem cyklu debat oraz działań towarzyszących będzie stworzenie ram do programu mieszkaniowego, który zostanie przyjęty przez Radę m.st. Warszawy w 2017 r.
Nowy program będzie zgodny z wizją zapisaną w aktualizowanej strategii rozwoju m.st. Warszawy – Warszawa2030: aktywni mieszkańcy, przyjazne miejsce, otwarta metropolia.
Więcej na stronie wydarzenia.
Data publikacji: 2.02.2017
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»