IV. edycja wystawy VIVA light
Pomiędzy czernią a bielą, światłem a ciemnością, sztuką a designem, obrazem a obiektem, delikatnością a siłą, konwencją a prowokacją, dystansem a zaangażowaniem. Wieloznaczne kontrasty są myślą przewodnią tegorocznej wystawy VIVA light, która od czterech lat towarzyszy arenie DESIGN.
W ramach wystawy VIVA light, która stała się nieodłącznym elementem wydarzenia arena DESIGN, prezentowane są nowatorskie produkty, materiały i technologie w spójnej formule wystawienniczej. Motywem przewodnim i głównym czynnikiem spajającym wystawy jest światło, które jest nierozerwalnie związane z odbiorem przestrzeni, kształtów, kolorów, faktur i materiałów.
W tym roku ekspozycja zestawia design oświetleniowy ze sztuką. Czarno-białe fotografie łamiącego konwenanse artysty, Szymona Brodziaka pojawią się obok ekstrawaganckich i pełnych kolorów i alegorii realizacji Studia Job. Wystawa zaprojektowana jest na planie kwadratu i konsekwentnie utrzymana w czarno – białej kolorystyce stanowi czyste tło do prezentacji artystów i designerów. Styl galeryjny podkreślą plakaty i fotografie zawieszone na ścianach, które będą towarzyszyły odpowiednio dobranym kolekcjom lamp.
Centralnym punktem wystawy będą wielkoformatowe podświetlane płaszczyzny z nadrukowanymi fotografiami Brodziaka, które powstaną dzięki współpracy z firmą Normalu Barrisol i pod patronatem VIVA light.
Szymon Brodziak, to uznany na świecie fotograf z Poznania. To pierwszy Polak i najmłodszy artysta, którego prace zostały wystawione w Muzeum Fotografii - Fundacji Helmuta Newtona w Berlinie. Za swoje zdjęcia otrzymał wiele prestiżowych nagród w kraju i zagranicą m.in. Prix de la Photographie Paris 2016 czy Fashion TV Photographers Awards 2013.
Marka Barrisol została stworzona w 1975 roku i cały czas dba o innowacyjność, między innymi dzięki otwartości na tego typu projekty. Realizacja jest całkowicie eksperymentalna. Będą to pierwsze fotografie artysty drukowane w tej technologii podświetleń jedno i dwupłaszczyznowych, a także na panelu akustycznym.
Nie mniejszą atrakcją wystawy będą najnowsze realizacje Studia Job zaprojektowane dla Slamp, którzy do historycznego arcydzieła marki, na formę lampy wyprodukowanej po raz pierwszy w latach dziewięćdziesiątych nanieśli swoją poetycką ikoniczną semantykę.
Studio Job stanowi duet projektantów, Job Smeets i Nynke Tynagel. Można ich określić, jako pionierów kultury współczesnej, którzy zmieniają powszechne postrzeganie sztuki i designu. Poruszają się w duchu renesansu, a swój styl definiują jako "New Gothic" Zaprojektowane przez nich przedmioty, to przełamujące stereotypy nowe opowieści. Projektanci tworzą dzieła sztuki, czerpiąc przy tym z klasycznego, popularnego oraz współczesnego designu oraz sztuk wizualnych. W projektach zmierzają w kierunku czegoś nowego, a jednocześnie starają się, by ich idee były przyswajane przez odbiorców bez względu na granice geograficzne. W swojej pracy projektanci koncentrują się na dostarczaniu jedynych w swoim rodzaju i nigdy wcześniej nie widzianych produktów, które łączą sztukę z projektowaniem i redefiniują obszar pomiędzy tymi dwoma światami.
Job Smeets będzie gościem areny DESIGN i razem z dyrektorem artystycznym firmy Slamp -Luca Mazza opowiedzą o przebiegu procesu projektowego.
Na wystawie VIVA light w tym roku zaprezentowane zostanie oświetlenie takich marek jak m.in Slamp, Emandes, Melogranoblu, Quasar, Ligne Roset, Lumini, Secto Design, Nyta, Barrisol, Original BTC oraz marki Fontini,Tal, Lithoss.
Partnerem wystawy jest firma Hurst & Lech by Barrisol, Jung, Freifrau, Janua.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia.
Data publikacji: 17.02.2018
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»