Wokół Rewitalizacji: Koncepcja przemysłów kreatywnych a rewitalizacja Pragi
fot. materiały prasowe organizatora; Muzeum Warszawskiej Pragi
Czy Praga może stać się dzielnicą kreatywną? Czy „klasa kreatywna” może być siłą napędową współczesnej gospodarki? To pytania, na które poznamy odpowiedź podczas spotkania z cyklu "Wokół Rewitalizacji" organizowanego przez Muzeum Warszawskiej Pragi.
Wydarzenie odbędzie się 7 czerwca 2018 roku o godzinie 18:00 w Muzeum Warszawskiej Pragi. Wstęp wolny. Wykład poprowadzi: dr hab. Paweł Możdżyński, Instytut Stosowanych Nauk Społecznych, Uniwersytet Warszawski.
Opis organizatora:
Tego byśmy chcieli, natomiast musimy zadać pytanie: czy w Polsce, w Warszawie i na Pradze zaistniały odpowiednie warunki do mariażu biznesu, sztuki, kultury i wynalazczości? Przemysły kreatywne w założeniach miały naprawiać i rewitalizować miasta, miały też sprzyjać podnoszeniu jakości życia odczuwanemu przez wszystkich mieszkańców. Ta wizja spotkała się z krytyką, wiele zweryfikował też upływ czasu, szczególnie kolejne kryzysy gospodarcze. Richard Florida, autor bestselleru „Narodziny klasy kreatywnej”, opublikowanego w 2002 roku, już dekadę później zmienił swoje pierwotne ustalenia. Zauważył, że zyski z gospodarki kreatywnej są niesprawiedliwie dystrybuowane, a „dzielnice kreatywne” stają się przestrzeniami zgentryfikowanymi. Mimo to wciąż wielu przedstawicieli biznesu i władz miejskich marzy o tworzeniu kreatywnych dzielnic.
Źródło: Muzeum Warszawskiej Pragi
Data publikacji: 24.05.2018
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»