Cykl wykładów o mieście "Łódzkie Wątki"
fot. materiały prasowe organizatora,Centralne Muzeum Włókiennictwa
https://www.facebook.com/events/561786294318401/
W Centralnym Muzeum Włókiennictwa trwa cykl wykładów poświęconych zagadnieniom związanym z miastem. W tym roku zaproszeni goście będą opowiadać o Łodzi jaką możemy zobaczyć w obrazach: dźwiękowym, literackim, fotograficznym i filmowym.
Najbliższe spotkanie odbędzie się 10 lutego 2019 roku o godzinie 15:00 w Łodzi. Miejsce: Centralne Muzeum Włókiennictwa, Piotrkowska 282. Budynek C, I piętro, sala konferencyjna (wejście przez Budynek D). Bilety w cenie 6 zł normalny, 4 zł ulgowy.
Wkład poprowadzi Miłosz Wika – rzecznik prasowy ZWIK ŁÓDŹ
Opis organizatora
Ile jest rzek w Łodzi? 18,19… a może 25? Które z nich napędzały fabryki „Ziemi Obiecanej”, które płyną przez centrum miasta pod ziemią? Gdzie je można zobaczyć? Gdzie płynęła w Łodzi: Wólka, Ostroga czy Lamus? - na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedzi podczas wykładu o zapomnianych łódzkich rzekach. Po raz pierwszy zaprezentowane zostaną niepublikowane dotąd archiwalne mapy zapomnianych łódzkich strug oraz filmy z podziemnych rzecznych kanałów.
O cyklu "Łódzkie wątki":
O mieście prosto i przystępnie, czy skomplikowanie i naukowo? A może połączyć oba podejścia i trudne zagadnienia wyjaśniać obrazami? Łódzkie Wątki to cykl spotkań poświęcony przestrzeni miejskiej w Łodzi i jej włókienniczej tożsamości. O łódzkich obrazach opowiedzą: Miłosz Wika (łódzkie rzeki), Rafał Kołacki (dźwięki miasta), Karolina Kołodziej (Łódź w lietraturze), Radek Stępień (Urban Explorers), Łódź w fotografii.
Szczegóły na stronie wydarzenia.
Data publikacji: 26.01.2019
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»