Otwarte seminarium NIAiU: Postmodernizm warszawski
fot. materiały prasowe organizatora
Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu otwartych seminariów z udziałem ekspertów z zakresu architektury, urbanistyki oraz historii sztuki. Tematem seminarium NIAiU #3 będzie postmodernizm warszawski.
Wydarzenie odbędzie się 26 marca 2019 roku o godzinie 17:00 w Warszawie. Miejsce: SARP, ul. Foksal 2 (1 piętro). Wstęp wolny.
Spotkanie poprowadzą kierownik dr hab. Błażej Brzostek i dr Andrzej Skalimowski z Działu Naukowego, Archiwizacji, Opracowania Zbiorów i Cyfryzacji Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
Gościem wtorkowego spotkania będzie Aleksandra Stępień-Dąbrowska, która przez cały 2017 rok prowadziła badania nad warszawską architekturą. Rezultatem było opracowanie „Przewodnika po warszawskiej architekturze lat 90.”. Metodologia pracy, którą przyjęła autorka, będzie przyczynkiem do dyskusji jak badać architekturę powstałą po 1989 roku. W trakcie trzeciego, otwartego seminarium naukowego NIAiU będziemy się spierać czy mamy do czynienia z postmodernizmem (a może z antymodernizmem?), zmierzymy się także z mitem nowoczesności i procesami poszukiwania tożsamości.
mgr Aleksandra Stępień-Dąbrowska - historyczka sztuki, popularyzatorka i badaczka architektury XX wieku. Przygotowywała wykłady i oprowadzania dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacji Bęc Zmiana czy Centrum Interpretacji Zabytku. Jej artykuły znaleźć można m.in. w Autoportrecie, Magazynie Miasta, antologii „Postmodernizm polski” (40 000 malarzy, 2013) i w wydawnictwach pokonferencyjnych. Stypendystka m.st. Warszawy, czego rezultatem jest „Przewodnik po architekturze Warszawy lat 90.” (2017).
Źródło: NIAiU
Data publikacji: 23.03.2019
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»