Wernisaż wystawy Enlighten me/ Oświeć mnie
fot. materiały prasowe organizatora
Organizatorzy zapraszają na wystawę wykładowców i studentów Wydziału Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie prezentowanej w ramach Poznań Design Festival 2019.
Wernisaż wystawy odbędzie się już dziś (10.05) o godzinie 19:00. Ekspozycję będzie można oglądać do 18 maja 2019 roku w Starym Browarze w Poznaniu (Galeria Przy Dziedzińcu Poziom +1).
Wystawa otwarta dla publiczności w dniach: 12–17.05. 2019 r. w godz. 12.00–20.00 oraz 18.05.2019 r. w godz. 12.00–22.00
W ekspozycji znajdą się:
- The centre of copper- autorki Olga Kiedrowicz- Świtalska, Agata Legawiec. Projekt oświetlenia, które poprzez użyty materiał- miedź, w naturalny sposób wykorzystuje ciepłą, zmysłową barwę tego metalu. Sensualne światło lampy tworzy „wręcz mistyczną aurę” ( z opisu autorek), pomaga zatrzymać się i skupić na urodzie codzienności, może więc pełnić funkcję terapeutyczną, gdy w atmosferze wyciszenia pochylamy się nad filiżanką kawy- lub zwracamy się do towarzysza posiłku, by spojrzeć na niego w innym świetle…
- Plakaty, projekty stron strony internetowych, publikacje książkowe, obrazujące zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia środowiska- powstałe w Pracowni Wydawnictw i Publikacji Cyfrowych prowadzonej przez dr Justynę Machnicką i mgr Aleksandrę Zaborską. Reprezentacyjny dla całego zestawu jest plakat Justyny Machnickiej Time for Change, który może stanowić czytelne logo problemu zanieczyszczenia powietrza. Pobudza do refleksji nad czasem jaki pozostał do tego, by zatrzymać proces zatruwania środowiska i atmosfery smogiem.
- Fale w przestrzeni miejskiej Karoliny Kalety, przewodniczącej Koła Naukowego Pryzmat-, studentki z Pracowni Grafiki Cyfrowej dr hab. Arka Marcinkowskiego prof nadzw . Fale to instalacja cyfrowa obrazująca zanieczyszczenia hałasem występujące w wielkich miastach. Projekt interpretuje dźwięki występujące w przestrzeni miasta w graficzną formę, tworząc przypominające fale zakłócenia. Instalacja może działać w dwójnasób - przy wykorzystaniu dźwięku nagranego lub bezpośrednio odbieranego przez mikrofon.
- Realizacja Sweet ligts Eweliny Maksimiuk to biodegradowalne formy, z pogranicza designu i rzeźby, badające nowe możliwości wykorzystania niekonwencjonalnych materiałów, które mogą wnieść nowe wartości estetyczne i produkcyjne, na zasadach DIY w kwestię oświetlenia. To pewien rodzaj zabawy konwencją projektowania, i poprzez nietypowy użyty materiał przywołanie krainy dzieciństwa.
-Lightbox Doroty Tołłoczko Femerling: Iluminacja-również stanowi swoisty łącznik designu, grafiki i rzeźby. Praca ta nawiązuje do zagęszczonej aglomeracji, popadającej przez kulturę nadmiaru w chaos estetyczny i poznawczy.
- Studenckie prace projektowe dotyczące oświetlenia i jego zastosowania w nietypowych warunkach i w niekonwencjonalny sposób. „ Prezentowane projekty powstały w celu nawiązania pewnej symbiozy pomiędzy światłem – sztucznym a przestrzenią – atmosferą i światłem naturalnym. Formy oświetleniowe, lampy, a czasem instalacje stały się pewnego rodzaju polemiką, próbą interakcji z użytkownikiem, którego medium – głównym bohaterem dialogu jest światło, jego transformacje oraz nowatorskie rozwiązania w zakresie funkcji i formy”-”- tak o projektach mówi prowadząca przedmiot Projektowanie oświetlenia dr Olga Kiedrowicz- Świtalska. Przedmiot Projektowanie oświetlenia prowadzą: dr Olga Kiedrowicz- Świtalska, mgr Agata Legawiec, stażystka Kamila Osowicz.
Materiały prasowe organizatora; i Poznań Design Festiwal. Projekt graficzny Justyna Machnicka.
Szczegóły na stronie wydarzenia.
Data publikacji: 10.05.2019
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»