Wernisaż wystawy "Oblicza nowego rzemiosła"
fot. materiały prasowe organizatora
Organizatorzy zapraszają na wystawę „Oblicza nowego rzemiosła” oraz cykl spotkań z rzemieślnikami, które odbędą się z okazji drugich urodzin Projektu Pracownie.
Na wystawie zobaczymy zdjęcia wykonane przez zespół fotografów Projektu Pracownie: Karolinę Lewandowską, Martę Wróbel, Natalię Miedziak-Skonieczną, Radka Zawadzkiego i Roberta Liwackiego.
Wystawę będzie można oglądać w Muzeum Warszawskiej Pragi w dniach 5–30 września 2019 roku. Wernisaż wystawy odbędzie się 5 września roku o godzinie 19:00.
Opis organizatora:
„Oblicza nowego rzemiosła” to zbiór 24 wyjątkowych fotografii prezentujących artystów i rzemieślników, z którymi przeprowadziliśmy wywiady w drugim roku działalności Projektu Pracownie. To także zdjęcia wykonane w nowych lokalizacjach twórców, którzy wspierali naszą inicjatywę w jej początkowej fazie. Wystawa ma pokazać, kim są współcześni rzemieślnicy oraz jak wyglądają przestrzenie, w których pracują. Chcemy Wam także opowiedzieć historie naszych relacji z przedstawicielami nowego rzemiosła. Po dwóch latach oni wciąż są z nami, a my nadal śledzimy ich losy oraz towarzyszące im zmiany. Czujemy się częścią tej społeczności i chcemy, żebyście poznali ją razem z nami. Zabierzemy Was w podróż po pracowni kaletnika, stolarza, ceramika czy kowala. Pokażemy Wam, jakie oblicza ma nowe rzemiosło.
Cykl spotkań „Niedziele z rzemiosłem”:
W ramach świętowania 2. urodzin inicjatywy Projektu Pracownie, wystawie towarzyszyć będzie również cykl spotkań z rzemieślnikami. O swoim fachu opowiedzą: Monika Skorupska ze studia ceramicznego Mosko Ceramics, Alina Grabiec z pracowni Aanda oraz Marta Galińska, która stworzyła markę Martoczki. Program poniżej:
- 8 września, godzina 16:00–18:00
Niedziela z rzemiosłem – Mosko Ceramics - 15 września, godzina 16:00–18:00
Niedziela z rzemiosłem – Aanda - 29 września, godzina 16:00–18:00
Niedziela z rzemiosłem – Martoczki
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.
Organizatorzy: Projekt Pracownie, Muzeum Warszawskiej Pragi
Partnerzy wydarzenia: NÓW. Nowe Rzemiosło, Magazyn Miasta/ Cities Magazine, Łyk Kultury
Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.
Źródło: Muzeum Warszawskiej Pragi
Data publikacji: 3.09.2019
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»