Spotkanie Praga Lab "Architektura Pracy" i warsztaty projektowe
W ramach programu Praga Lab odbędzie się spotkanie pt. "Architektura Pracy". Ogłoszono również nabór na warsztaty projektowe "Piekarnia".
O projekcie:
PRAGA LAB to przestrzeń eksperymentu, w której poszukujemy efektywnych sposobów łączenia praskiego dziedzictwa z rozwojem lokalnej gospodarki. Od czerwca 2019 r. przez kolejne 3 lata w ramach działań PRAGA LAB będziemy szukać konkretnych rozwiązań pozwalających ograniczyć bariery dla rozwoju inicjatyw.
Spotkanie Praga Lab w Muzeum Warszawskiej Pragi
“Architektura Pracy”
Spotkanie odbędzie się 22 listopada 2019 w godzinach: 18.00 – 20.00 w Muzeum Warszawskiej Pragi. Prowadzenie: Kacper Pobłocki.
Praga Północ ma bogatą przeszłość jako miejsce pracy. Na Pradze handlowano, naprawiano, produkowano. Praca własnych rąk i przedsiębiorczość, zaradność i umiejętności handlowe zbudowały w przenośni i dosłownie tę część Warszawy. Dzisiaj gospodarka, która stworzyła Pragę należy do przeszłości. Fabryki zamknięto, rzemieślnicy nie mają komu przekazać swoich zakładów, kupowanie zastąpiło naprawy. Czy Praga ma się zmienić w dzielnicę sypialnię? Tymczasem świat się zmienia. Wraca potrzeba używania przedmiotów, które kupujemy przez wiele lat, dobrych, trwałych, możliwych do naprawienia. Coraz częściej poszukujemy tego, co wyprodukowano nie na drugim końcu świata, ale gdzieś blisko. Czy przestrzeń Pragi to dobre miejsce dla tych nowoczesnych rodzajów produkcji i naprawy? W jaki sposób można wykorzystać istniejące budynki i lokale nie dla przestarzałych już rozwiązań z lat dziewięćdziesiątych, ale dla potrzeb XXI wieku?
Harmonogram spotkania:
- 18.00 – 18.15 otwarcie spotkania, moderator Kacper Pobłocki
- 18.15 – 18.35 Adam Lisiecki / prezentacja
- 18.35 – 18.55 Małgorzata Herman (Stowarzyszenie NÓW) / prezentacja
- 18.55 – 19.20 Maciej Czeredys i Katarzyna Sadowy (PragaLAB) / prezentacja
- 19.20 – 19.35 runda panelowa
Warsztaty projektowe Piekarnia
Praga Lab ogłasza nabór uczestników warsztatów projektowych PIEKARNIA:
Szukamy niekonwencjonalnych sposobów adaptacji dziedzictwa Pragi! Przedmiotem Warsztatów jest zabytkowy zespół zabudowań położony przy ulicach: Stolarska, Letnia i Szwedzka, pod adresem ul. Stolarska 2/4. Założenie to składa się z budynku poprodukcyjnego dawnej piekarni i powiązanego z nim budynku o funkcji mieszkaniowej. Celem warsztatów jest wypracowanie modeli nowego sposobu funkcjonowania PIEKARNI i przywrócenie do życia opuszczonego budynku z zachowaniem jego tożsamości.
Warsztaty organizowane są przez Oddział Warszawski SARP w ramach realizacji projektu OpenHeritage.eu. Projekt jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Horyzont 2020.
Na zgłoszeni organizatorzy czekają do 8 grudnia 2019 roku.
Więcej informacji, w tym regulamin warsztatów i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie:
Źródło: SARP Warszawa
Data publikacji: 17.11.2019
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»