Wykład "Wieżowce widmo" o niezrealizowanych modernistycznych koncepcjach
W ramach wystawy "Transfer - Tożsamość. 100 lat polskiej architektury" odbędzie się wykład zatytułowany "Wieżowce widmo". Wykład poświęcony będzie niezrealizowanym koncepcjom modernistycznym z lat 60 i 70.
Wykład odbędzie się 23 listopada 2019 roku w Poznaniu o godzinie 13:00. Miejsce: ul. Budynek „Alfa”, Św. Marcin 58/64 (drugi wieżowiec od ulicy Gwarnej, 7 piętro). Prowadzenie: Jakub Głaz.
Spotkanie skupi się na różnicach między realizacją a planami. Uczestnicy zastanowią się nad miastem, które nigdy nie zaistniało, a także nad skutkami rezygnacji z wielu projektów oraz zrealizowanych wyburzeń. Podczas wykładu zostaną zaprezentowane również projekty dotąd niepublikowane.
O projekcie "Tożsamość. Sto lat polskiej architektury"
To pięć wystaw w pięciu miastach Polski, z których każda przygląda się innemu fenomenowi architektonicznemu po 1918 roku. Opowiadamy o lokalnych budynkach i przestrzeniach oraz twórcach, którzy wpłynęli na kształt przestrzeni miejskich po odzyskaniu niepodległości. Zadajemy przy tym pytania o społeczną tożsamość i zmianę, ale także o rolę architektów i urbanistów w naszym codziennym życiu. W jaki sposób ich działalność przyczynia się do budowy polskiego krajobrazu kulturowego W jaki sposób ich działalność przyczynia się do budowy polskiego krajobrazu kulturowego oraz tożsamości miejsc, które zamieszkujemy?
Wystawę "Transfer" można oglądać do 15 grudnia 2019 roku w Poznaniu (Budynek „Alfa” ul. Święty Marcin 46/50). Godziny otwarcia: poniedziałek: nieczynne, wtorki: 10.00–17.00, środy, czwartki i piątki: 15.00–19.00, soboty i niedziele: 11.00–18.00.
Źródło: Narodowy Instytut Architektury i Urbanistyki
Data publikacji: 21.11.2019
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»