Tożsamość architektury polskiej i śląskiej
Tożsamość architektury polskiej i śląskiej – historia i wyzwania. Mieszkańcy miast i wsi utożsamiają się z otaczającą ich architekturą i jakością przestrzeni, wpływają one na poczucie tożsamości zarówno jednostek jak i grup społecznych. Złożona i niełatwa historia Polski pokazuje jak tożsamość architektoniczna była zarówno budowana jak i niszczona. Zmiany społeczne, polityczne i technologiczne, natychmiastowa wymiana informacji i globalizacja sprawiają, że pytania o własną tożsamość są również współcześnie bardzo istotne.
W ostatnich latach w Polsce powstały budynki zjawiskowe i nowoczesne. Warto zastanowić się jak one odnoszą się i wpływają na genius loci i tym samym na sposób spostrzegania tożsamości w architekturze w Polsce. W debacie chcemy poruszyć te aspekty oraz porozmawiać o zmianach w definiowaniu tożsamości na przestrzeni ostatnich 100 lat, o tym czy warto pielęgnować tożsamość i jak to zrobić również w kontekście tożsamości architektury na Śląsku i w Polsce.
Do udziału w debacie zaprosiliśmy dr Anetę Borowik (Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteki Śląskiej), Bolesława Błachuta (Miejski Konserwator Zabytków), Małgorzatę Pilinkiewicz (Prezes IARP).
Moderator: dr inż. arch. Tomasz Sławiński, Zastępca Dyrektora NIAiU
Termin
- 11.12.2019, godz. 17.30 – 19:30
- IDA, Biblioteka Śląska, sala nr 201
ul. Francuska 12
Współorganizator
Instytut Dokumentacji Architektury Biblioteka Śląska
Wydarzenie towarzyszące wystawie Przemiana | Tożsamość. 100 lat polskiej architektury.
Strona wydarzenia: www.facebook.com/...
Więcej: niaiu.pl/tozsamosc-katowice
Materiał organizatora.
Data publikacji: 10.12.2019
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»