Nabór do 11. edycji warsztatów MEDS Silesia Revival 2020 został przeniesiony
Informujemy, że warsztaty MEDS Silesia 2020 zostały przeniesione. Dodatkowy czas pozwoli nam na wdrożenie kolejnych pomysłów i przygotowanie ciekawych wydarzeń towarzyszących. Wkrótce podamy nowy termin warsztatów.
11. edycja warsztatów MEDS będzie mieć miejsce w najbardziej uprzemysłowionym regionie Polski - na Śląsku. Głównym miejscem warsztatów będą Tychy, a różnorodność Górnośląskiego Związku Metropolitalnego postawi przed uczestnikami warsztatów wyzwanie polegające na zmierzeniu się z różnymi projektami w kilku miastach, m.in. Katowicach i Dąbrowie Górniczej. Temat tegorocznej edycji MEDS: "Revival", porusza problematykę miejskiego oraz architektonicznego kontekstu Śląska, jako przestrzeni górniczej, kuźni i fabryk, decydujących o tożsamości regionu.
Oba te paradygmaty – przemysłowy kontekst oraz tożsamość, są możliwością do zastanowienia się nad tematem transformacji. Wyzwaniem warsztatów jest nie tylko stworzenie interesujących projektów, które mają swoje wizualne odzwierciedlenie, ale także próba odnowy/rewitalizacji w sposobie myślenia społeczeństwa. Głównym celem REVIVAL jest przywracanie do życia zapomnianych miejsc, dotkniętych znakiem czasu, które realizowane będzie na wielu płaszczyznach przez cały czas trwania warsztatów.
Rozpoczął się nabór uczestników 11. edycji warsztatów MEDS Silesia Revival 2020!
- Termin warsztatów: 24 lipca - 8 sierpnia 2020
- Lokalizacja : poprzemysłowe tereny Górnego Śląska, m.in. Tychy, Katowice, Dąbrowa Górnicza.
JAK APLIKOWAĆ?
- Przygotuj pracę wstępną, której tematyka dotyczyć będzie jednego z wybranych obszarów: – EKOLOGIA – REWITALIZACJA – SPOŁECZEŃSTWO.
- Forma, treść, technika - dowolna.
MEDS Silesia Revival 2020
“Revival”, hasło tegorocznej edycji, odnosi się do miejskiego i architektonicznego kontekstu Górnego Śląska jako terenu kopalń, szybów i fabryk, które nadają mu niepowtarzalną i powszechnie rozpoznawalną tożsamość. Od wielu lat region ten przeżywa stopniową transformację, stając się centrum kultury i nadając nowe znaczenie charakterystycznemu dla siebie krajobrazowi. Jednym z głównych wyzwań warsztatów będzie sprowokowanie idącej za transformacją regionu zmiany jego wizerunku w mentalności społeczeństwa oraz przywrócenie do życia zapomnianych przestrzeni.
Przez dwa tygodnie uczestnicy będą pracować w grupach pod okiem doświadczonych tutorów, konstruując i montując kilkanaście trwałych projektów, ze szczególną dbałością o środowisko naturalne . Wybrane projekty oprócz aspektów praktycznych, edukacyjnych i kulturowych inspirują do dyskusji na temat bieżącego kształtu przestrzeni.
Warsztaty MEDS tworzą ludzie, którzy co roku przyjeżdżają z całego świata, żeby dzielić się swoim doświadczeniem z różnych dziedzin designu i łączyć się w swojej różnorodności. Szukamy osób o otwartych umysłach, zamiłowaniu do ciągłego zdobywania wiedzy i pasji tworzenia.
Na początku warsztatów uczestnicy wybierają projekty, w których doskonaleniu i wykonaniu będą uczestniczyć. Każda grupa grupa wraz ze swoim tutorem pracuje nad powstaniem projektu i jego dokumentacją, która zaprezentowana zostanie podczas kończącej warsztaty wystawy.
- Termin nadsyłania prac: 1 - 21 marca
- Opłata rejestracyjna: 250 €, po otrzymaniu maila z informacją o zakwalifikowaniu
***
MEDS - informacje ogólne
MEDS workshop, czyli Meetings of Design Students to międzynarodowe warsztaty organizowane co roku w innym kraju. Każdorazowo warsztaty MEDS zrzeszają blisko 200 uczestników związanych z różnymi dziedzinami sztuki, projektowania i architektury w celu przygotowania grupowych projektów w trakcie dwóch tygodni. W ten sposób stykają się z różnorodnym podejściem do designu i doskonalą swoje umiejętności techniczne i rękodzielnicze. Praktyczne, edukacyjne i kulturowe aspekty warsztatów, wpisane w projekty, wraz z międzynarodowym podejściem uczestników, mają na celu poruszyć bieżące problemy, a także podkreślić znaczenie tradycji i regionalizmu. Poprzednie edycje warsztatów miały miejsce w Turcji, Słowenii, Portugalii, Irlandii, Serbii, Rumunii, Belgii, Libanie i Grecji.
Patronat medialny infoArchitekta.pl
Data publikacji: 2.05.2020
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»