Narzędziownik badacza miejskiego | Pasaż Wiecha
Zapraszamy do udziału w otwartych warsztatach, podczas których przyjrzymy się najbliższej okolicy ZODIAKU wykorzystując do tego narzędzia badawcze i projektowe. Przejdziemy przez proces zbierania, przetwarzania i wizualizowania danych o przestrzeni miejskiej.
Wraz z zespołem tutorów zbadacie współczesne relacje przestrzenne i funkcjonalne Pasażu Wiecha (wraz z jego z otoczeniem) i spróbujecie stworzyć nowe, własne kategorie, za pomocą których będzie można opowiadać o tej przestrzeni. Nie pozostawimy jednak rozmów bez efektu – wspólnie stworzymy zestaw map i infografik!
Dla kogo?
Do udziału zapraszamy studentów i młodych absolwentów kierunków związanych z projektowaniem, badaniem i kształtowaniem przestrzeni miejskiej. Udział w warsztatach będzie okazją do pracy w interdyscyplinarnym zespole – nauką narzędzi badania, ale i umiejętności analizowania i kształtowania przestrzeni miasta.
Rekrutacja na warsztaty będzie otwarta w dniach 17 września – 4 października, a uczestnicy otrzymają potwierdzenie udziału 7 października. Przewidziany limit grupy to 12 osób. Udział w cyklu jest bezpłatny.
Kiedy?
Cykl składa się z 3 weekendowych spotkań warsztatowych w formie online i spacerów badawczych w przestrzeni miejskiej oraz pracy własnej uczestników i indywidualnych konsultacji. Dokładny harmonogram spotkań uczestnicy otrzymają na początku cyklu.
- 17.09 – 4.10 | REKRUTACJA
- 10-11.10 | BLOK I
- 17-18-10 | BLOK II
- 19-29.10 | KONSULTACJE INDYWIDUALNE
- 30-31.10 | PODSUMOWANIE
Jak wziąć udział?
Prześlij zgłoszenie używając formularza - warsztaty-narzedziownik »
Wypełnienie formularza jest równoznaczne z deklaracją udziału w min. 2/3 weekendów warsztatowych oraz bieżącym zaangażowaniu w pracę grupy. Dokładny harmonogram spotkań uczestnicy otrzymają na początku cyklu. Osoby zakwalifikowane będą zobowiązane do podpisania Deklaracji udziału przed rozpoczęciem warsztatów.
Tutorzy
- Ola Litorowicz – prezeska Fundacji Puszka, kulturoznawczyni, badaczka, twórczyni portalu o warszawskim street-arcie i sztuce w przestrzeni publicznej PUSZKA, a także konkursu dla Warszawy przyszłości FUTUWAWA.
- Karol Wittels – socjolog i politolog, menedżer kultury, prezes Fundacji Obserwatorium, współautor ponad 30 raportów badawczych dotyczących sektora kultury.
- Marta Baranowska – projektantka i koordynatorka projektów edukacyjnych i kulturalnych, założycielka studia projektowego Lokalny.
Masz pytanie?
Napisz na: kontakt@pawilonzodiak.pl
Organizator
m.st. Warszawa
Zodiak Warszawski Pawilon Architektury i Lokalny
Data publikacji: 28.09.2020
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»