Z cyklu "Więcej niż architektura" - dr Natalia Romik
fot. mat. prasowe
Więcej niż architektura to cykl wydarzeń w ZODIAKU Warszawskim Pawilonie Architektury, których celem jest ukazanie relacji i synergii architektury z innymi dziedzinami życia. Gościem kolejnego spotkania będzie dr Natalia Romik, która opowie o architekturze mobilnej.
Wykład odbędzie się online już dziś o godzinie 18:00 i będzie transmitowany na kanałach ZODIAKU Warszawskiego Pawilonu Architektury. Po wydarzeniu zapis wykładu będzie dostępny na Youtube.
O wykładzie:
Architektura nomadyczna, mobilna, to cały czas novum w polskiej przestrzeni architektonicznej. W praktyce dr Natalii Romik jest ona wskaźnikiem zwracającym uwagę na problemy restytucji, biedy, degradacji małych miast w Polsce, erozji dawnego żydowskiego dziedzictwa architektonicznego.
Wykład, prócz ukłonu w teoretyczne zagadnienia nomadyzmu, ukaże szereg projektów związanych z jej praktyką, takich jak Nomadyczne Archiwum Sztetla, Jad, czy Otwarte Studio Antyfaszystowskie, nie tylko dystrybuują wiedzę, ale również prowokują pod względem wizualnym.
Natalia Romik - absolwentka nauk politycznych, designerka, artystka, członkinia SARP. Uzyskała tytuł doktora na Bartlett School of Architecture UCL. Stypendystka London Arts and Humanities Partnership. Obecnie stypendystka programu Gerda Henkel Stiftung. Jej główne pole działań artystycznych i naukowych to styk sztuki i architektury, które zrealizowała m.in. w projektach: „Nomadyczne Archiwum Sztetla”, „Otwarte Studio Antyfaszystowskie” czy „Dreamcatcher – mobilna sauna” podczas Roskilde Festival w Danii. Designerka i kuratorka (wraz z Justyną Koszarską-Szulc) wystawy „Obcy w domu. Wokół Marca 1968” w POLIN. Członkini architektonicznego kolektywu SENNA, który m.in. zrealizował projekt wystawy stałej „Dom Pamięci Żydów Górnośląskich” w neogotyckim domu przedpogrzebowym w Gliwicach
Szczegóły na stronie wydarzenia.
Data publikacji: 27.10.2020
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»