Dyskusja online: Po co warszawiakom parki?
Organizatorzy zapraszają na spotkanie z Fundacją Bęc Zmiana, podczas którego zaproszeni goście zastanowią się nad tytułowym pytaniem - Po co warszawiakom parki? Wydarzenie rozpocznie nowy cykl "Nowa dekada. NGOsy Warszawy", w czasie którego zaprezentowane zostaną warszawskie organizacje pozarządowe.
Wydarzenie odbędzie się online 22 kwietnia 2021 roku o godzinie 18:30. Transmisja na stronie Muzeum Warszawy na Facebooku.
W spotkaniu udział wezmą:
- dr hab. inż. Renata Giedych – architektka krajobrazu i urbanistka
- Łukasz Przybylak – kierownik Działu Ogrodowego Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
- Agata Szydłowska – kuratorka, badaczka, autorka książek
- Marta Żakowska – antropolożka miejska, współzałożycielka i redaktorka naczelna Magazynu Miasta.
- Debatę poprowadzi Bogna Świątkowska.
Opis organizatora:
W dzisiejszym mieście (i świecie) przestrzenie łączenia i wzajemnego wspierania się człowieka i natury to bezcenny zasób, który należy chronić i promować. Wartość parków i terenów zielonych tym bardziej ujawniła się w pandemii. Sposoby użytkowania parków są dziś ważnym elementem planowania miasta przyjaznego mieszkańcom i rozumiejącego ich potrzeby.
Przyjrzymy się parkom i ogrodom warszawskim pod kątem ich programu – co w nich robimy? Do jakich czynności wykorzystujemy? Kto z nich korzysta? Co warszawiacy i warszawianki w parkach robili i robią, kto decydował o powołaniu przestrzeni rekreacyjnych – z jakich pobudek to robił, jakie były mody i zwyczaje dotyczące aktywności w parkach.
O tym porozmawiamy podczas spotkania przygotowanego we współpracy z Fundacją Bęc Zmiana od 2002 r. badającą przestrzeń miejską i zwyczaje mieszkańców.
Szczegóły na stronie wydarzenia.
Data publikacji: 20.04.2021
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»