Dizajn w służbie społeczeństwa - projektowanie inkluzywne i uniwersalne
Organizatorzy zapraszają do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie na drugie wydarzenie z inspirującego cyklu spotkań „Dizajn na fali”. W spotkaniu pt. "Dizajn w służbie społeczeństwa – projektowanie inkluzywne i uniwersalne" wezmą udział Joanna Krokosz i Lech Kolasiński.
— Cykl rozmów o polskim dizajnie otwiera istotny i szeroko rozumiany temat edukacji projektowej. W gronie uznanych gości dyskutować będziemy nie tylko o jakości kształcenia przyszłych projektantów, ale również o sposobach pogłębiania świadomości producentów, przedstawicieli władz i konsumentów dobrego dizajnu — zachęcają organizatorzy.
Wydarzenie odbędzie się we wtorek, 23 kwietnia 2024 roku o godzinie 18.00 w sali audiowizualnej w głównym budynku Muzeum Manggha. Nie obowiązują zapisy. Koszt udziału to symboliczne 5 zł za osobę. Płatności dokonuje się stacjonarnie w recepcji od wtorku do niedzieli oraz w dniu spotkania w godzinach 10.00–17.30 lub online. Liczba miejsc jest ograniczona. Organizator wydarzenia prosi o przyjście z co najmniej 15-minutowym wyprzedzeniem.
Pomysłodawcą i jednocześnie prowadzącym cykl spotkań jest Dominik Lisik – dr. Projektant, kurator i krytyk dizajnu. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych i Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej ASP oraz londyńskiej AA School of Architecture. Doktorat obronił na Wydziale Wzornictwa ASP w Warszawie. W latach 2009–2016 redaktor w kwartalniku projektowym „2+3D”, a między 2012 a 2023 rokiem wykładał na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie.
Spotkania odbywają się w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest Geberit.
Harmonogram cyklu:
23 KWIETNIA, godz. 18.00
Dizajn w służbie społeczeństwa – projektowanie inkluzywne i uniwersalne
goście: Joanna Krokosz, Lech Kolasiński
Tematy kolejnych spotkań to:
23 MAJA, godz. 18.00
Polska drugim eksporterem mebli na świecie – czyli projektowanie dla wielkiego przemysłu
goście: Maja Ganszyniec, Paweł Kubara
20 CZERWCA, godz. 18.00
Moda na dizajn z PRL jako poszukiwanie tożsamości kulturowej?
goście: Agata Szydłowska, Daniel Stoińs
Nagranie w formie audio z poprzedniego, marcowego spotkania "Siła edukacji. O kształceniu nowych pokoleń projektantów, inwestorów i konsumentów ", którego gośćmi byli Czesława Frejlich i Piotr Voelkel, dostępne jest do wysłuchania na Spotify. Link poniżej.
Szczegóły na stronie wydarzenia.
Data publikacji: 19.04.2024
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»