Spotkanie z Filipem Springerem z cyklu Migawki-Inspiracje. O mieście i architekturze
Migawki/Inspiracje to spotkania z tymi, którzy przyglądają się miastom i architekturze, dokumentują je i fotografują.
Do udziału w cyklu organizatorzy zaprosili inspirujących twórców i twórczynie, którzy od lat wykorzystują różne narzędzia i budują własne fotograficzne archiwa zmian. Pomysłodawcą projektu i prowadzącym spotkania jest Filip Springer. Tym razem, podczas najbliższego wydarzenia, on sam opowie o swojej pracy dokumentacyjnej.
Wydarzenie odbędzie się 20 czerwca 2024 roku o godzinie 18:00. Miejsce: Muzeum Warszawskiej Pragi. Udział w wydarzeniu na podstawie bezpłatnej wejściówki do pobrania w kasie Muzeum Warszawskiej Pragi i online.
Filip Springer przyglądał się i fotografował drzewa rosnące na obszarze objętym programem rewitalizacji i w ramach projektu „Migawki”. — Na ten pomysł wpadłem na jednej z pustych działek przy Radzymińskiej — mówi Filip Springer — Rosną na niej przepiękne kasztanowce. Dookoła zaś powstają nowe bloki jakiegoś deweloperskiego osiedla. Zacząłem się zastanawiać, co się stanie z tymi drzewami, gdy i ta działka będzie zabudowana.
O projekcie / opis organizatora:
Celem projektu Migawki. Fotograficzne Archiwum Rewitalizacji jest zbudowanie kompleksowego, fotograficznego archiwum przemiany prawobrzeżnej części Warszawy. Jego autorkami i autorami będą profesjonalni fotografowie i fotografki, ale też przeszkoleni przez nich w czasie warsztatów i spotkań mieszkańcy i mieszkanki Warszawy. Wszystko po to byśmy mogli przyjrzeć się tej wielkiej przemianie jeszcze w czasie jej trwania. W przyszłości budowana w ten sposób baza zdjęć stanie się źródłem wiedzy o dawnej i współczesnej Warszawie – bezcennym dla badaczy i badaczek i nabierającym wartości z każdym kolejnym rokiem dzielącym nas od formalnego zakończenia programów rewitalizacyjnych.
Więcej na stronie projektu.
Szczegóły na stronie wydarzenia.
Data publikacji: 19.06.2024
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»