Pięć wystaw w Akademickim Centrum Designu
W Akademickim Centrum Designu w Łodzi w sierpniu można zobaczyć aż pięć wystaw! W programie m.in. wystawa studentów fotografii i multimediów, ekspozycja rzeźb i piktogramów, czy prezentacja oryginalnej biżuterii. Wstęp na wszystkie wystawy jest wolny.
Akademickie Centrum Designu jest strukturą skupiającą wydziały prowadzące kierunek wzornictwa 8 publicznych uczelni artystycznych, a organizacyjnie prowadzone jest przez Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.
„Na grzybobraniu”
Pachnąca mchem wystawa biżuterii, na której znajdziecie prace inspirowane motywami leśnymi. Kuratorką jest Justyna Anioł, studentka Instytutu Biżuterii ASP w Łodzi. Wystawa czynna do 1 września.
„Localhost”
Wstawa prac dyplomowych osób studenckich z Instytutu Fotografii i Multimediów ASP w Łodzi. Jest to ekspozycja niesamowicie wciągająca, rozgadana i niedająca o sobie zapomnieć, w ramach której pogracie w kilka gier komputerowych. Kuratorkami są: Dominika Sadowska i Magdalena Komborska-Łączna. Wystawa czynna do 1 września.
„Lagoglyphs”
Wystawa rzeźb, piktogramów autorstwa Edurado Kaca, nawiązująca do zmodyfikowanego genetycznie królika Alby. Zwierzę to w 2000 roku było częścią jednej z prac artysty, co odbiło się szerokim echem nie tylko w świecie artystycznym. Wystawa czynna do 1 września.
„Korale z ziemniaków”
Wystawa Poli Esther stawiająca pomost pomiędzy dziewczęcością i kobiecością. Zaprezentowane prace kojarzą się z dziecięcymi zabawami przy użyciu garderoby rodziców czy owoców i warzyw. Kuratorką jest Magdalena Komborska-Łączna. Wystawa czynna do 12 sierpnia.
„Droga, Przenikanie, Miniatura”
Szczególnie sensoryczna wystawa prac dr Anny Wrzesień, korespondująca z utworami i życiem Fryderyka Chopina. Dotykając elementów ekspozycji, usłyszycie utwory kompozytora grane przez dr hab. Agatę Górską-Kołodziejską. Wystawa czynna do 1 września.
Szczegóły na stronie konkursu.
Źródło: Akademickie Centrum Designu
Data publikacji: 9.08.2024
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»