Nabór na warsztaty „Z drewna i gliny. Naturalne materiały dla architektury przyszłości”
![Nabór na warsztaty „Z drewna i gliny. Naturalne materiały dla architektury przyszłości” Nabór na warsztaty „Z drewna i gliny. Naturalne materiały dla architektury przyszłości”](htmlarea/uploaded/2025/w/nabor_na_warsztaty/warsztaty_nabor_grafika1.webp)
Trwa nabór na warsztaty polsko-norweskie dla studentów i studentek architektury pt. „Z drewna i gliny. Naturalne materiały dla architektury przyszłości”, które odbędą się 3–7 marca 2025 roku we Wrocławiu. Uczestnicy będą pracować nad projektem schronienia z materiałów z odzysku. Program obejmuje także sesje seminaryjne i wycieczkę do Karpacza.
Uwaga - krótki termin! Zgłoszenia można przesyłać tylko do 9 lutego 2025 roku!
— W ramach projektu Z drewna i gliny. Naturalne materiały dla architektury przyszłości zapraszamy do udziału w warsztatach, które odbędą się w dniach 3-7 marca 2025 roku w Muzeum Architektury we Wrocławiu. Osoby zakwalifikowane do warsztatów będą miały okazję współtworzyć projekt schronienia z materiałów pozyskanych z rozbiórki Votum Aleksa — zachęcają organizatorzy.
Program warsztatów obejmuje:
- wycieczkę do Karpacza;
- sesje seminaryjne z udziałem prelegentów i prelegentek, w tym Michała Sikorskiego (TŁO), Marty i Lecha Rowińskich (beton.) oraz Bente Aass Solbakken (Muzeum Narodowe w Oslo – Nasjonalmuseet);
- zajęcia w Muzeum Architektury we Wrocławiu.
Organizatorzy zapewniają pokrycie kosztów podróży, noclegów oraz wyżywienia.
Zgłoszenia należy przesyłać drogą mailową do 9 lutego na adres zapisy@ma.wroc.pl. Do zgłoszenia należy dołączyć krótki biogram oraz przykład projektu konstrukcji drewnianej z własnego portfolio.
Opis organizatora:
Z drewna i gliny. Naturalne materiały dla architektury przyszłości to międzynarodowy projekt łączący Polskę, Islandię i Norwegię, który opiera się na analogiach między tymi krajami. Czerpiąc z tradycji i nowoczesnych rozwiązań, projekt wytycza drogę ku zrównoważonej, ekologicznej architekturze.
W obliczu kryzysu klimatu i ogromnego wpływu przemysłu budowlanego na światowe emisje gazów cieplarnianych architektura coraz częściej sięga po wzorce czerpiące z architektury tradycyjnej i regionalnej, lokalnie dostępnych materiałów i technik pozwalających na tworzenie obiektów poddających się modyfikacjom.
Projekt „Z drewna i gliny. Naturalne materiały dla architektury przyszłości” finansowany jest ze środków Funduszu Współpracy Dwustronnej Mechanizmu Finansowego EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.
Więcej o projekcie i warsztatach na stronie wydarzenia.
Data publikacji: 8.02.2025
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»