DoFA'12 w Muzeum Architektury
W imieniu SARP O/Wrocław, organizatora Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA'12 serdecznie zapraszamy Państwa w środę 3.10 do Muzeum Architektury od godz. 17.00. W programie zaplanowano:
- o godz. 17.00 prezentację po studenckich warsztatach urbanistycznych AMS, dotyczącą Placu Piłsudskiego
- o godz. 18.30 debatę "Jak nie grodzić." dot. nowoprojektowanego osiedla Nowe Żerniki.
w programie festiwalu 3.10 również:
o 17.00 Nie pytaj! Bierz! Kolacja (na moście przy Muzeum Narodowym)
wraz z wystawą w Galerii Dominikańskiej (wejście od strony Muzeum Arch.)
od 19.00 w DKF Politechnika (budynek A-1, sla 329)
- 19.00 Zurbanizowani -film dokumentalny, reż. Gary Hustwit, Wielka Brytania,
2011, 85 min
- 20.30 Videoart - The Third & The Seventh, reż. Alex Roman, 2010*
oraz Dark City - reż. Alex Proyas, 1998 sci-fi
(prowadzenie Wojciech Wodo)
o 20.30 w galerii MD_S na ul.Chrobrego 24
podsumowanie akcji Oddaj-Wymień-Zmień, prowadzonej przez cały festiwal
przez studentów ASP: Martę Widz i Łukasza Rachwalaka
Serdecznie zapraszamy!
WARSZTATY URBANISTYCZNE AMS DOT. PLACU PIŁSUDSKIEGO
Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich nawiązał współpracę z AMS - firmą, która prowadzi autorski projekt ,,Bramy Kraju". Projekt ten jest kompleksowym programem marketingu miejskiego, poświęconym tworzeniu wizerunku i marki polskich miast, w szczególności poprzez kształtowanie przestrzeni publicznej. Jego celem jest wywoływanie konkretnych zmian w przestrzeni miejskiej, między innymi poprzez organizację konkursów we współpracy z samorządami. Ponieważ są to działania zbieżne z ideą działania SARP, nawiązano współpracę między tymi dwoma organizacjami, której celem jest uzyskanie koncepcji zagospodarowania przestrzeni Placu Piłsudskiego we Wrocławiu. Wspólne działania będą podzielone na etapy. W pierwszym zostaną przeprowadzone, we współpracy z władzami miasta Wrocławia i Wydziałem Architektury Politechniki Wrocławskiej, warsztaty studenckie oraz konsultacje społeczne.
Warsztaty odbywają się w dniach 1.10-3.10 na ul.Oławskiej 21 z udziałem tutorów:
Dariusz Sirojć, Grzegorz Kaczmarowski + Agata Kurto, Piotr Guliński+Tomasz Grębski oraz Roman Rutkowski
oraz studentów:
Adam Siemaszkiewicz, Julia Kisielewska, Joanna Janikowska, Justyna Breczko, Agata Motyka, Maciej Marcinko, Michal Romański, Bartek Kowal, Aleksandra Omiotek, Martyna Ziółkowska, Piotr Woldan, Julia Modlińska, Ewelina Pawlik, Justyna Turowska, Maria Wawer, Łukasz Woleński, Agnieszka Kacprzycka
DEBATA "Jak nie grodzić." dot. nowo projektowanego osiedla Nowe Żerniki.
prowadzona przez Michała Dudę
Wyzwaniem jakie postawili sobie architekci projektujący Nowe Żerniki, jest kształtowanie wysokiej jakości przestrzeni sprzyjających budowaniu więzi społecznych i integracji mieszkańców. Pytanie o to, jak założenia wcielać w życie, nadal pozostaje otwarte, zatem warto u progu kluczowego etapu projektowania zastanowić się nad tym, jak powinno wyglądać i funkcjonować całe osiedle: jak kształtować jego przestrzeń, aby mieszkańcy czuli się bezpiecznie, jednocześnie unikając grodzenia i przekształcenia osiedla w enklawę dostępną
wylącznie dla wybranych?
debata z udziałem architektów, socjologów , miejskich aktywistów oraz
potencjalnych mieszkańców
AKCJA/PROJEKT: ODDAJ-WYMIEŃ-ZMIEŃ
Projekt ,,Oddaj - wymień - zmień" jest to akcja w mieście, w której może wziąć dowolna ilość osób przez cały czas trwania festiwalu DOFA 2012. Warunkiem do uczestnictwa jest oddanie elementów wystroju wnętrza (mebli, lamp, obrazów, figurek itp) w dobrym stanie. Przyniesione przedmioty można wymienić na coś innego. Niechciane sprzęty przejdą ,lifting". Ekipa studentów zmieni oblicze przedmiotów i tym samym pokaże jak łatwo i szybko można przeprowadzić korzystną metamorfozę różnorodnych elementów wnętrza.
Akcja trwa przez cały festiwal do piątku 5.10!
NIE PYTAJ. BIERZ!
czyli o tym, jak spersonalizować miasto
Przestrzeń miejska z pozoru nie oferuje takiej mobilności i takiej swobody w manipulowaniu nią. Dlatego wystawa i cykl performansów ,,NIE PYTAJ . BIERZ!" pokazują, że środowisko zurbanizowane daje się jednak dość łatwo i elastycznie przystosowywać do użytkownika. Daje możliwość personalizowania wielu miejsc w skali odczuwalnej przez jednostkę, czyli takiej, w jakiej odbywa się to także w środowisku wirtualnym. Jest to skala, w której czujemy się nieskrępowani w swoim działaniu, a działania te przynoszą natychmiastowe i wymierne efekty. Biorąc do tymczasowego użytku własnego skrawek przestrzeni publicznej, dajemy miastu to, czym powinno ono żyć i czym powinno być, czyli: akcję, impuls, energię.
Serdecznie zapraszamy do udziału.
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Oddział Wrocław
szczegółowy program dostępny na:
www.dofa.pl
Data publikacji: 3.10.2012
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»