Architektura ryglowa - wspólne dziedzictwo ANTIKON 2013
XIV Polsko - Niemiecka Konferencja i podróż studyjna "Architektura ryglowa - wspólne dziedzictwo ANTIKON 2013"
Architektura sakralna - zarządzanie obiektem zabytkowym
Architektura sakralna - zarządzanie obiektem zabytkowym
16-18 września 2013r
Miejscem Konferencji będzie Centrum Edukacyjno-Formacyjne Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w Koszalinie
Miejscem Konferencji będzie Centrum Edukacyjno-Formacyjne Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej w Koszalinie
Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w XIV Polsko - Niemieckiej Konferencji i podróży studyjnej "Architektura ryglowa - wspólne dziedzictwo ANTIKON 2013". Spotkanie zakłada bogatą trasę podróży studyjnej, "śladami" architektury ryglowej, przeprowadzenie sesji inauguracyjnej, sesji tematycznych, wystaw oraz wydarzeń towarzyszących. Podczas konferencji i podróży studyjnej będziemy gościć uczestników zarówno z Polski jak i z Niemiec. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem konferencji i podróży studyjnej.
Informujemy, że konferencja, podróż studyjna jak i wszystkie wydarzenia im towarzyszące są tłumaczone symultanicznie na język niemiecki i polski.
Tematem wiodącym spotkania będzie Architektura sakralna - zarządzanie obiektem zabytkowym.
Problematyka poruszana podczas tegorocznej konferencji dotykać będzie:
- użytkowania, zarządzania i renowacji obiektów sakralnych: kościołów, pastorówek, dzwonnic, synagog, itp;
- kościołów ryglowych wpisanych do rejestru zabytków a znajdujących się na terenie Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej;
- kościołów wpisanych lub pretendujących do wpisania na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Tegoroczna podróż studyjna planowana jest na trasie: Szczecin - Koszalin - Tychówko - Ostre Bardo - Sława - Połczyn Zdrój - Gronowo - Siemczyno - Koszalin.
Konferencji towarzyszyć będzie wystawa Biura Dokumentacji Zabytków w Szczecinie - relacja z projektu "Kościoły ryglowe Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej".
Uczestnikami konferencji są:
a. konserwatorzy zabytków i dzieł sztuki, diecezjalni konserwatorzy zabytków, etnografowie, pracownicy administracji i nadzoru budowlanego, służb konserwatorskich, architekci, projektanci, historycy sztuki,
b. właściciele i użytkownicy zabytkowych obiektów, inwestorzy,
c. przedstawiciele firm konserwatorskich, budowlanych, producentów materiałów, systemów zabezpieczeń i in. przydatnych w inwestycjach związanych z zabytkami, rzemieślnicy,
d. wydawcy czasopism i książek poświęconych problematyce konserwacji zabytków i szeroko pojętej ochronie dziedzictwa kulturowego,
e. specjaliści z zakresu folklorystyki, sztuki ludowej, twórcy ludowi,
f. pasjonaci, miłośnicy i wszyscy zainteresowani pięknem i ochroną obiektów zabytkowych.
Konferencja ANTIKON od lat przyczynia się do szeroko rozumianej popularyzacji wiedzy wśród właścicieli obiektów ryglowych w sprawie prawidłowego przeprowadzania remontów, prac konserwatorskich i ochrony obiektów. Uczestnicy ANTIKONU promują unikalny charakter dziedzictwa kulturowego architektury drewnianej i ryglowej zarówno w Niemczech jak i w Polsce. Długoletnia współpraca w ramach ANTIKONU polskich konserwatorów, historyków sztuki, ze specjalistami z Niemiec pozwala na wymianę cennych doświadczeń w zakresie ochrony dziedzictwa architektonicznego oraz ich skuteczne wykorzystanie.
Zgłoszenia do udziału w konferencji można dokonać elektronicznie, wypełniając formularz zgłoszeniowy znajdujący się w zakładce "FORMULARZ REJESTRACJI" lub pobierając KARTĘ ZGŁOSZENIOWĄ, znajdującą się w lewym, dolnym rogu strony (wypełniając i odsyłając na adres: agata.lewandowska@szczecin-expo.org). Ostateczny termin nadsyłania zgłoszeń upływa 6 września 2013 r.
strona konferencji: antikon.syskonf.pl
Data publikacji: 3.07.2013
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»