Międzynarodowa Konferencja Naukowa InBuild - Innowacyjne Budownictwo
15-18 października - Konferencja InBuild na Politechnice Krakowskiej
Prof. Wojciech Leśnikowski - światowy architekt, wykładowca Uniwersytetu Kansas, prof. Wolfgang Feist, kierownik Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt, oraz szereg specjalistów z Polski i zagranicy - otworzą pierwszą Międzynarodową Konferencję Naukową InBuild - Innowacyjne Budownictwo.
Przez cztery dni profesorowie razem z młodymi naukowcami będą rozmawiać o najnowszych trendach budownictwa i projektowania. Wśród wiodących tematów konferencji będą:
- Termorenowacja budynków, budownictwo energooszczędne i pasywne oraz certyfikacja energetyczna,
- Niskoenergetyczne budynki inteligentne
- Nowe rozwiązania materiałowe, technologie i systemy zarządzania w budownictwie,
- Podstawy teoretyczne - optymalizacja konstrukcji, nowoczesne sposoby projektowania,
- Symulacje komputerowe w budownictwie
Chcemy, aby konferencja stała się forum dla wymiany wiedzy i badań naukowych w zakresie energooszczędności oraz doświadczeń związanych z nowoczesnym budownictwem, a jednoczenie dawała możliwość do nawiązania współpracy naukowej między ośrodkami badawczymi - deklarują organizatorzy z Politechniki Krakowskiej.
Komitet naukowy tworzą oraz na konferencji będą obecni wybitni przedstawiciele dziedziny.
- Prof. Wojciech Leśnikowski - główny architekt amerykańskich pracowni, m.in. Loebl, Schlossman & Hackl i HOK Corporation; pracował w studio Le Corbusiera, P. Vago i J. Renaudie w Paryżu, projektował wieżowce, lotniska i budynki użyteczności publicznej. Obecnie prowadzi eksperymentalne Studio 609 na Uniwersytecie Kansas w USA. Karierę rozpoczynał na Politechnice Krakowskiej;
- Prof. Wolfgang Feist - kierownik Instytutu Budynków Pasywnych (Passivhaus Institut) w Darmstadt, głównego ośrodka budownictwa pasywnego w Europie; w 1990 w Darmstadt powstał pierwszy wielorodzinny dom spełniający standardy budynku pasywnego. Obecnie instytut prowadzi działalność badawczą, zajmuje się też szkoleniami i certyfikacją;
- Dr. Benjamin Krick, pracownik naukowy Instytutu Budynków Pasywnych w Darmstadt, kieruje grupą roboczą ds. certyfikacji komponentów budownictwa pasywnego;
- Prof. Mark Bomberg (USA), wykładowca Syracuse University; koordynator programu "Budownictwo energooszczędne czterech kontynentów".
- Pavol Durica - wykładowca Uniwersytetu z Zilinie, specjalista z zakresu fizyki budowli;
- Dušan Katunský - wykładowca Uniwersytetu w Koszycach, specjalista z zakresu fizyki budowli
- Prof. Yannis Tripanagnostopoulos, wykładowca uniwersytetu w Patrze, specjalista z zakresu technologii energooszczędnych, szczególnie energii solarnej;
- Günter Schlagowski - Prezes i twórca Polskiego Instytutu Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej
- Prof. Milan Bielek - Politechnika Słowacka w Bratysławie;
- Kazimierz Barczyk (PL), Przewodniczący Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, przewodniczący Federacji Regionalnych Związków Gmin i Powiatów RP;
Ich wystąpień będzie można wysłuchać w trakcie sesji plenarnej pierwszego dnia konferencji. W kolejnych dniach swoje referaty przedstawią młodzi naukowcy z uczelni krajowych i zagranicy. Równolegle goście konferencji będą mieli okazję wziąć udział w części warsztatowej przygotowanej przez firmy partnerskie konferencji. Krótkie szkolenia z zakresu automatyki budynkowej dla studentów i doktorantów poprowadzi DLJM System.
Nie bez powodu konferencja została zorganizowana w Krakowie. W trakcie wizyty studyjnej towarzyszącej konferencji, uczestnicy będą mogli zobaczyć szereg inwestycji związanych z budownictwem niskoenergetycznym, które w ostatnich latach powstawały lub powstają w Małopolsce.
Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne na inbuild.pk.edu.pl
Zapraszamy do udziału. Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć osobiście, konferencja będzie transmitowana na żywo w internecie na platformie Vivicom.
Głównym organizatorem konferencji jest Studenckie Koło Naukowe Budownictwa Innowacyjnego "InBud" działające przy Politechnice Krakowskiej.
DLJM System jest sponsorem głównym wydarzenia.
Data publikacji: 7.10.2013
Zaloguj się jako Użytkownik aby móc dodawać komentarze.
«
»
«
»